Chcąc stworzyć modne wnętrze warto rzucić okiem na nowe trendy na rynku wnętrzarskim. Decydując się na remont w 2014 roku warto postawić na skórę, która pozwala na dodanie charakteru i spersonalizowanie wnętrza. Architekci wnętrz polecają również zastosowanie unikalnych wzorów, elementów opartych na rzemiośle oraz elementów natury. Generalnie biel nie będzie przewodnim motywem wśród nowych trendów w modnych wnętrzach. Nowe trendy w kolorystyce ukierunkowują się na bardziej wymyślną formę oraz różnorodną kolorystykę, czyli połączenia koloru i złota, zastosowanie odcieni żółci, czerwieni czy fioletu. Za ogólny trend w obecnym roku można również uznać powrót do natury.

Zarówno w kolorystyce jak też w materiałach ma królować natura. Dodatkowo w branżowych magazynach wskazuje się na ekologiczne rozwiązania, które wykorzystują takie materiały jak drewno oraz kamień. Powrót do natury to między innymi powrót wzorów kwiatowych. Do łask wrócić mają kolorowe barwy kwiatowych wzorów. Płytki, tapety oraz tkaniny również mają opierać się na motywach natury. Do takich motywów można zaliczyć oprócz kwiatów również zwierzęta, minerały.

Zobacz również:  Co zrobić, gdy nie umiemy zaaranżować własnych wnętrz?

Z elementów egzotycznych modne ma być rzemiosło związane z wzorami afrykańskimi. Dominować będą materiały wykończeniowe, jak płytki oparte na wzorach przynajmniej imitujących naturę. Płytki mogą być związane z wzorami drewnopodobnymi. Jeśli chodzi o kolory do przede wszystkim będą stosowane beże, odcienie zieleni. Generalnie dominującym kolorem w aranżacji wnętrz będzie zieleń i to we wszystkich pomieszczeniach. Zieleń ma być kolorem zarówno farb, płytek, tapet jak też elementów dekoracyjnych.

Do podstawowych cech nowych trendów w aranżacji wnętrz w nowym roku ma należeć korzystanie garściami z rzemiosła. Dodatkowo poszukiwane będą unikalne wzory zamiast typowo standardowych rozwiązań. W nadchodzących sezonie aranżacja wnętrza ma przede wszystkim iść w kierunku minimalizmu. Poszczególne elementy przestrzeni, wyposażenie pokojów ma cechować się użytkowością.

Zobacz również:  Jaki grzejnik wybrać do minimalistycznej kawalerki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here