Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto zainwestować w bombki, którymi można będzie udekorować świąteczne drzewko. Niezależnie czy wybieracie choinkę sztuczną czy naturalną, dobrym pomysłem mogą być bombki PRL, które zapowiadają się na hit nadchodzących Świąt.

Bombki PRL – kolorowe przeciwieństwo ówczesnych czasów

Wybór bombek PRL jest naprawdę duży. Ówcześnie bombki wykonywane były w znanych manufakturach i były rękodziełem. Obecnie często możemy kupić lekkie bombki  wykonane z tworzywa sztucznego i ozdobione w rozmaity sposób, a także będące wytworem produkcji masowej. Bombki PRL wykonane ze szkła to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów oraz osób, które chcą urządzić swój dom na Święta w klimacie PRL. Można powiedzieć, że są kolorowym przeciwieństwem czasów PRL, w których trudno było kupić cokolwiek, a zakupy często okupione były długim staniem w długiej kolejce bez gwarancji powodzenia. Bombki w czasach PRL wykonywane były w znanych manufakturach takich jak Wytwórnia Wyrobów Szklanych w Chorzowie. Do dziś cieszą się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.

Bogactwo form, kolorów i wzorów

Mimo, że w czasach PRL dostęp do materiałów był ograniczony, to bombki choinkowe były naprawdę piękne. Bombki w kształcie kuli, łezki, ale i szyszek, domków, grzybków czy bajkowych postaci pięknie prezentowały się na choince pośród łańcuchów wykonywanych z papieru. Obecnie wiele osób z sentymentu dla czasów dzieciństwa czy młodości powraca do tej stylistyki i stawia na stare bombki choinkowe. Można oczywiście wybrać również bombki stylizowane na PRL, jednak wybór tych autentycznych sprawia, że można prawdziwie poczuć klimat Świąt z czasów PRL. Im bardziej kolorowa jest choinka, tym lepiej. Oczywiście aby w pełni oddać charakter tego okresu można też zdecydować się na choinkowe lampki w kształcie świeczek. W tym przypadku jednak nie warto wybierać tradycyjnych modeli, a zdecydować się na lampki LED, które są zdecydowanie bardziej energooszczędne.

Bombki PRL nie tylko na choinkę

Choć tradycyjnie bombek używamy do przystrajania świątecznych drzewek, to bombki PRL świetnie sprawdzą się również jako element świątecznych stroików. Można uzupełnić o nie własnoręcznie wykonany wieniec adwentowy czy też stroik na drzwi lub na parapet. Dobrym pomysłem może być wypełnienie nimi tradycyjnego kryształu. Taka świąteczna dekoracja rodem z PRL będzie naprawdę zachwycająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj