Mała kawalerka najczęściej ma powierzchnię użytkową rzędu 20 m2. To stosunkowo niewiele, ale przy odpowiednim zaplanowaniu aranżacji da się stworzyć naprawdę funkcjonalne mieszkanie. Chcesz się dowiedzieć, jak w 100% wykorzystać przestrzeń użytkową małego mieszkania? Zobacz poniższy poradnik i zadbaj o funkcjonalność swojej kawalerki.

Jak zacząć urządzanie kawalerki? Kilka wskazówek na początek

Samodzielna aranżacja i wyposażenie kawalerki to świetna okazja, aby uwolnić swoją wyobraźnię. W niedużych pomieszczeniach możesz zdecydować się na kilka innowacyjnych i praktycznych rozwiązań, które sprawią, że użytkowanie takiego mieszkania będzie naprawdę wygodne.

Zanim zaczniesz urządzać małe mieszkanie w bloku, koniecznie przygotuj plan aranżacji. Ustal rozmieszczenie poszczególnych elementów: mebli, akcesoriów, a także określ, jakie praktyczne innowacje zastosujesz w pokoju z aneksem kuchennym, przedpokoju czy w łazience. Dobry plan to podstawa, szczególnie jeśli zamierzasz maksymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w nowo nabytym mieszkaniu w Łodzi lub w innej miejscowości.

Mała i funkcjonalna kawalerka – jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej?

W małych mieszkaniach typu studio masz praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne i spore pole do popisu, aby wykorzystać systemy i meble, które pełną wiele funkcji jednocześnie. Poniżej znajdziesz dwa rozwiązania, w które zdecydowanie warto zainwestować w kawalerce.

  1. Rozkładana sofa z funkcją spania – to strzał w dziesiątkę, szczególnie jeśli nie masz dodatkowego pomieszczenia na sypialnię. Taki mebel pozwoli Ci każdego wieczora przekształcać elegancki salon w wygodne miejsce do spania.
  2. Modułowe meble – to podstawa, jeśli chodzi o urządzanie kawalerki. Dzięki temu z łatwością dopasujesz meble do powierzchni użytkowej pomieszczenia, a w razie potrzeby szybko zmienisz aranżację.

Dodatkowo pomyśl o podziale kawalerki na strefy. Może być ich aż pięć, czyli: przedpokój, kuchnia, jadalnia, część wypoczynkowa oraz łazienka. Pierwsza i ostatnia strefa to osobne pomieszczenia, natomiast jadalnia, salon i kuchnia prawdopodobnie będą połączone.

Wystarczy, że zadbasz o to, aby aranżacja kuchni i salonu była ze sobą spójna i różniła się tylko detalami. W ten sposób małe mieszkanie pozostanie utrzymane w eleganckim tonie, ale przy jednoczesnej praktyczności zastosowanych rozwiązań w postaci rozkładanych mebli modułowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj