Nie zmienia to jednak faktu, że można go również zastosować w kuchni. Jeżeli zdecydujemy się na wybór wenge w kuchni to nie zapomnijmy o dodatkach oraz odpowiednim kolorze sprzętu AGD. Jeżeli chcesz, by twoje wnętrze było nowoczesne, a jednocześnie eleganckie i klasyczne to tonacja drewna wenge jest stworzona właśnie na twoje potrzeby – głównie ze względu na swój głęboki ton oraz powagę.

Warto jednak podkreślić, że odcień wenge sprawdzi się raczej w większych pomieszczeniach kuchennych. Mniejsza kuchnia i zbyt duża ilość ciemnych kolorów może wywołać uczucie przytłoczenia i optycznie zmniejszy je zmniejszy – a tego byśmy raczej nie chcieli. Tonacja wenge jest z pewnością idealnym uzupełnieniem przy ścianach o kolorze écru czy ceramiki. Będzie też idealną kompozycją dla wszystkich osób, które cenią sobie ekskluzywność i prostotę.

Zobacz również:  Gdzie sprawdzą się wysokie wazony?

Eksperci od aranżacji wnętrz twierdzą także, że tonacja wenge może zostać odciążona przez akcenty jasnego koloru. Jedna z ekspertek twierdzi nawet, że tonacja ta idealnie pasuje do kolorystyki blatu. Mocny odcień gorzkiej czekolady, z pewnością dobrze komponuje się z piaskowymi elementami wystroju naszej kuchni – może to być np. granitowy zlewozmywak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here