Nazwa tynku brzmi bardzo egzotycznie. Nic dziwnego, pochodzi z egzotycznego kraju. W Polsce nie jest produktem bardzo znanym, pojawił się niedawno, ale ma już wielu swoich zwolenników. Pod nazwą tynku japońskiego ukrywa się rewelacyjny materiał aranżacyjny wnętrz jakim jest płynna tapeta. Kolejne niebanalne określenie, które może rozbudzić wyobraźnię.

Czym tak naprawdę jest tynk japoński? Jest to tynk bawełniany, składa się z naturalnych produktów, z bawełny, miki, celulozy, brokatu. i kleju roślinnego.  Jest to produkt jak najbardziej bezpieczny, bo nietoksyczny, antyalergiczny i przy tym antystatyczny, co powinno ucieszyć alergików.

Co właściwie daje taki tynk i dlaczego jest taki niezwykły? Przede wszystkim materiał ten nadaje się do zaaranżowania każdego pomieszczenia, każdej ściany i sufitu. Jego delikatna i naturalnie ciepła faktura sprawia, że wnętrze nabiera całkiem innego charakteru, oryginalnego i niebanalnego. Wspaniały pomysł na dekorowanie ścian. Ale to nie wszystko…Tynk japoński ma inne liczne zalety, które przemawiają za tym, by wykorzystać go w swoich wnętrzach. Wspaniale wycisza hałasy w pomieszczeniach, co jest fantastyczna sprawą, jeśli mieszka się wśród ulicznego zgiełku. Jeśli zastosujesz taki tynk będziesz płacił mniej za ogrzewanie. Dziwne? Absolutnie. Taki tynk pozwoli Ci swobodnie oddychać w mieszkaniu, bo reguluje wilgotność pomieszczeń. Nieprawdopodobne prawda? Jednak prawdziwe. Żaden inny materiał aranżacyjny nie posiada takich cech i żaden inny tynk nie charakteryzuje się takim pięknem. To jeszcze nie wszystko. Żeby zastosować tego rodzaju tynk w swoim mieszkaniu nie trzeba być profesjonalistą, ani go zatrudniać. Położenie płynnej tapety jest niezwykle proste, poradzi sobie z tym nawet nastolatek. Można go nanosić wałkiem, lub pistoletem natryskowy,. Prosta sprawa. Ponadto ogromnym udogodnieniem jest to, że aby zaaranżować tym materiałem ściany, czy sufit nie trzeba zdrapywać starych farb, nie trzeba zrywać starych tapet, nie trzeba wygładzać ścian. Można go położyć na dowolnej powierzchni, obojętnie czy jest to surowy beton, styropian, panele, czy drzewo. Czy to nie brzmi rewelacyjnie? Poza tym sam tynk nie brudzi rąk i nie pozostawia zabrudzeń w postaci plam, czym charakteryzuję się inne materiały aranżacyjne.

Zobacz również:  Pracownia w mieszkaniu

Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, co do zalet tynku japońskiego, to może przekona cię jego atrakcyjna cena i duża wydajność. Obok tylu zalet nie można przejść obojętnie. Nie musisz już szukać wśród atrakcyjnych i oryginalnych materiałów, bo właśnie go znalazłeś Zastosuj tynk japoński w swoich pomieszczeniach, a efekty cię zaskoczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj