Urządzenie małego biura nie jest sprawą prostą, a właśnie taką siedzibę najczęściej obierają sobie na początek star-upy oraz działalności jednoosobowe, zwłaszcza, że czynsz jest często uzależniony od metrażu. Dobrze, jeśli udaje nam się znaleźć biuro już z wyposażeniem, co jednak jeśli urządzić musimy je samodzielnie?

Jak sprawić, by małe biuro wyglądało na większe? Jak nie dopuścić do jego zagracenia? Oto kilka praktycznych rad.

Określ najpotrzebniejsze przedmioty, jakie mają się w biurze znaleźć
Pierwszą rzeczą, jaką należy określić przy urządzaniu małego biura, jest stwierdzenie, jakie sprzęty dokładnie będą nam potrzebne. Podstawą na pewno jest biurko, wygodny fotel biurowy oraz jakiś regał lub stolik na sprzęty biurowe. Warto zdecydować się na meble, które wizualnie sprawiają wrażenie lekkich, o delikatnej konstrukcji. Ciekawą propozycją mogą tu być meble z serii Avo Fabryki Mebli Biurowych Wuteh – biurko na V-kształtnym stelażu nie sprawia wrażenia przyciężkiego, a uzupełnieniem zestawu są kontenery na kółkach. Dzięki mobilności mebli można dość szybko wygospodarować dodatkową przestrzeń.

Postaw na jasne barwy
Urządzając małe biuro, należy skupić się na kolorach, jakie chcemy w nim użyć – zdecydowanie dobrym wyborem są kolory jasne, zarówno jeśli chodzi o ściany, jak i meble. Wybór barw kontrastowych lub ciemnych optycznie pomniejszy pomieszczenie. Z polecanych zestawień rozważyć można:

  • szarości – delikatne szare ściany oraz meble w barwie srebra lub nieco ciemniejszej są bardzo modne od kilku lat, choć warto pamiętać o jakimś akcencie kolorystycznym który nieco rozweseli wnętrze,
  • biel, zwłaszcza w wersji high gloss, czyli na wysoki połysk, to także hit w trendach biurowych, białe meble co prawda wymagają więcej pielęgnacji i częstszego sprzątana, ale białe biuro robi spore wrażenie,
  • kolejną propozycją kolorystyczną są żółcie – rozjaśniają wnętrze, czyniąc je przytulnym. Do żółtego koloru ścian pasować będą meble w jasnych odcieniach drewna, białe lub szare.

Skorzystaj ze sprytnych patentów na zagospodarowanie przestrzeni
Składane blaty biurka, kontenery na kółkach, krzesła, które można umieścić jedno na drugim i w ten sposób zaoszczędzić przestrzeń – to najlepsze sposoby na niezagracanie wnętrza. Pracując w małym biurze warto starać się ograniczać i nie zbierać w nim niepotrzebnych przedmiotów, a każdej rzeczy, jaką używamy przypisać w miarę stałe miejsce. Porządek i ład także sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie większego i mniej przytłaczającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj