Był pewien moment, w którym klienci chętniej sięgali po nowoczesne dywany, czy to w geometryczne wzory czy też długowłose dywany shaggy. Orientalne dywany o intensywnych, ciepłych barwach odeszły do lamusa. Kojarzono je z przeszłą epoką, brakiem gustu i tandetą. Wszystko się jednak zmieniło. Zaczął panować trend na połączenie tradycji z nowoczesnością, surowości z misternym zdobnictwem, zimnych barw z ciepłymi. Dywany tradycyjne zyskały nowe życie.

Łączenie przeciwieństw
Industrialny styl zakrólował w wielu wnętrzach. Charakteryzuje się on bardzo surowymi wystrojem, prostotą, chłodem, przestrzenią, wysokimi sufitami. Królują tutaj połączenia metalu, betonu, drewna, cegły. Jest to styl bardzo nowoczesny, ale również mało przytulny. Małą zmianą, która ociepli industrialną przestrzeń jest dodanie dywanu. Oczywiście nie jest tu mowa o dywanie zasłaniającym całą podłogę. Ale warto pomyśleć o niewielkich dywanach w miejscach gdzie najczęściej przebywamy, czyli np. przy łóżku, sofie, stole. Kolorystykę dywanu warto dobrać do posadzki- ma on podkreślić i wydobyć charakter wnętrza, a nie zasłonić podłogę. Ciekawym pomysłem, jest połączenie na zasadzie kontrastu. Okazuje się, że dywany tradycyjne świetnie sprawdzają się w industrialnych wnętrzach. Połączenie misternie dekorowanych dywanów z bardzo surowym otoczeniem daje spektakularny efekt.

Zobacz również:  Czy klinkier można wykorzystywać w aranżacjach wnętrz?

Ponadto dywany tradycyjne posiadają też swoje bardziej nowoczesne oblicze. Obecnie tradycyjne dywany możemy spotkać w nietuzinkowych odcieniach, np. niebieskiego, różu, szarości, granatu. Tradycyjne wzory i nowoczesne, pastelowe barwy wyglądają bardzo designersko.

Zalety dywanów tradycyjnych
Dywany tradycyjne są wykonane z bardzo dużą starannością o detale. Przede wszystkim zapewniają doskonałą izolację cieplną. Umieszczone w newralgicznych miejscach mieszkania ogrzeją i dodadzą komfortu stopom. Będą stanowiły również bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci. Ich zadaniem będzie ogrzewanie podłogi, ale również amortyzowanie upadków. Cechą charakterystyczną dywanów tradycyjnych jest bogate wzornictwo i soczyste barwy. Dzięki wykonaniu tego typu dywanów z wysokiej jakości przędzy nie niszczą się i nie blakną wraz z upływem czasu. Są to jedne z bardziej trwałych dywanów. Dodatkowo dzięki dość gładkiej powierzchni i krótkiemu włosiu łatwo utrzymać je w czystości- wystarczy regularne odkurzanie. Modele dywanów tradycyjnych wykonane z syntetycznej przędzy polipropylenowej będą posiadały dodatkowo działanie antyelektrostatyczne. Zapobiegnie to przyciąganiu kurzu przez nasz dywan.

Zobacz również:  Węgiel kamienny – dlaczego wybieramy to paliwo?

Dobór dywanu to głównie kwestia indywidualnych upodobań. Można jednak zauważyć, że dywany tradycyjne wcale nie wyszły z mody. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrzach. Aby właściwie dobrać dywan do swojego mieszkania, warto skontaktować się ze specjalistą ze sklepu z dywanami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here