Żeby móc odpowiedzieć na to pytanie, warto zacząć od tego- czym w ogóle jest tadelakt.
A jest on niczym innym, jak dekoracyjnym tynkiem wapiennym. Ten genialny materiał aranżacyjny wywodzi się z Maroka i jest idealną alternatywą dla płytek ceramicznych stosowanych najczęściej w aranżacji pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć i bezpośredni kontakt z wodą.

Skoro wiadomo już czym jest tadelakt i gdzie najlepiej znaleźć dla niego miejsce, to i z pomysłami na ciekawe aranżacje nie będzie problemu.

Dzięki temu materiałowi można na wiele fantastycznych sposobów urządzić kuchnię, łazienkę, czy elementy tych pomieszczeń, np. kabinę prysznicową, czy kawałek ściany nad umywalką. Można we wspaniały sposób udekorować nim lustro.Oczywiście nie chodzi o to, by nakładać go na szkło. Jeśli lustro nie ma ramy i żadnych zdobień, czyli jest zwykłą szklaną taflą, to fajnie będzie prezentować się wokół niego dekoracja wykonana właśnie z tego wapiennego tynku.
Niezwykłość tadelaktu polega na tym, że stosować można go wszędzie bez obaw, że materiał po jakimś czasie się zniszczy. Nie trzeba się bać, że zawilgotnieje i dekoracja zamiast zaskakiwać pomysłowością i pięknem, będzie odstraszać. Nie ma takiej możliwości, ale są natomiast możliwości dekoracyjne i w dodatku są nieograniczone.

Zobacz również:  Meble delikatne, ale z kolorem – część 1

Po wypolerowaniu tego materiału uzyskuje się bardzo interesujący, ciekawy efekt kamienia o wysokim połysku. Nie trzeba wykładać łazienki drogim kamieniem, by uzyskać ciekawe aranżacje. Tadelakt w rewelacyjny sposób zastąpi kamień. Stosując różne techniki i narzędzia uzyskać można także niezwykłe, efektowne przebarwienia. Wyobraźnia ma tutaj wielkie pole do działania. Niezwykłe efekty wizualne są możliwe do uzyskania także wtedy, gdy marokański tynk wapienny nałoży się na meble, czy armaturę łazienkową. Możliwości dekoracyjne są ogromne i tylko od indywidualnej kreatywności zależy efekt końcowy zaaranżowanych powierzchni.

Jedno jest pewne- tadelakt to klasa sama w sobie. Tworzy on niespotykane, niezwykłe dekoracje, które zachwycą każdego. Wprowadza on do wnętrza zupełnie coś nowego, indywidualnego i oryginalnego. Jeśli ktoś chce być i jest na czasie, podąża za nowinkami aranżacyjnymi i lubi eksperymentować, to taki materiał aranżacyjny jest jak najbardziej dla niego. Z pewnością nie można się rozczarować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj