Przedpokój będący wizytówką każdego mieszkania, jest pierwszym pomieszczeniem ujrzanym po wejściu do domu. Zaaranżowany zgodnie z zasadami feng shui, zagwarantuje powodzenie w życiu osobistym i zawodowym, zdrowie i dobre relacje panujące w rodzinie.

Korytarz z reguły jest ciemnym pomieszczeniem, bez okien i naturalnego światła. Zadbanie o możliwie dużą liczbę lamp bocznych w postaci kinkietów i podświetlany sufit znacznie ożywi ponure wnętrze. Jasne, pastelowe kolory ścian, podłoga pokryta sosnową deską i meble z naturalnego drewna są w stanie zapewnić dobrobyt, dzięki swobodnemu przepływowi pozytywnej energii. Najlepszym rozwiązaniem w urządzeniu pomieszczenia jest skonstruowanie szaf wnękowych, lub wąskich, zgrabnych mebli, bowiem duże masywne zagracają przestrzeń. Wieszak na kurtki i płaszcze nie powinien wisieć tuż obok drzwi wejściowych, należy pamiętać o chowaniu butów do specjalnej, przeznaczonej na obuwie szafki, porozrzucane w nieładzie wróżą niepowodzenie.

Zobacz również:  Szafka na buty – czy jest potrzeba?

Według chińskiej filozofii udekorowanie wnętrza licznymi lustrami, powoduje swobodny przepływ energii. Oszklone meble dodatkowo rozjaśnią i optycznie powiększą pomieszczenie.

Jedynym przeciwwskazaniem jest wieszanie lustra naprzeciw drzwi wejściowych, oraz do łazienki, odbicie wywołuje negatywne wibracje. Dobrym rozwiązaniem jest równoległe rozmieszczenie luster do okien, które odbijać będą wnętrze poszczególnych pokoi.

Korytarz jest miejscem, w którym spotykają się różne energie gości przekraczających próg domu, dlatego przytulnie, ciepło zaprojektowany z pewnością nie będzie emanował złą aurą.

Podczas urządzania przedpokoju nie należy zapominać o dekoracjach, które znacznie ożywiają wnętrze. Ozdoby wykonane z naturalnych surowców idealnie pasują do zasad feng shui. Bambusowe flety, dzwoneczki, kryształowa kula, dywanik z trzciny, lniane okrycie puf i krzeseł perfekcyjnie wkomponują się w wystrój. W glinianych donicach ustawić można kwiaty, koniecznie o zaokrąglonych liściach. Rośliny powinny być zdrowe, uschnięte i chore odbijają się na stanie zdrowia.

Zobacz również:  Mały przedpokój urządzony ze smakiem

Pomyślnie zakończona modernizacja wymaga stałej pielęgnacji. Feng shui z należytą dbałością kładzie duży nacisk na utrzymanie czystości i porządku. Bałagan zakłóca przepływ energii i negatywnie wpływa na jakość życia. Nie można sobie pozwolić na chodzenie w brudnych butach i niechlujne rzucanie kurtek, gdzie popadnie.
Trzymanie się wcześniej ustalonych zamierzeń pozostawi nienaruszoną aranżację przedpokoju. Przytulny, funkcjonalny i komfortowy korytarz wywoływać będzie dobre wrażenie na odwiedzających nas gościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here