Projektanci i dekoratorzy wnętrz szukają coraz to nowszych i nietypowych aranżacji, pozwalających na fantazyjną stylizację mieszkań. Szkło i lustra stały się bardzo popularnym budulcem, wykorzystywanym w urządzaniu ekologicznych, fantazyjnych domów o niespotykanych fakturach i formach.

Całą powierzchnię mieszkalną dzielą luksferowe ściany, szklane pustaki o różnych barwach, które idealnie powiększają i rozświetlają wnętrze. Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym są liczne lampy, halogeny, led-y i kinkiety, oraz maksymalnie duża ilość luster.

Różnorodny deseń inspiruje do wbudowania w ścianę kilku, nieregularnie położonych szklanych pustaków dających nowoczesne możliwości aranżacyjne.

W szklanym projekcie uwzględnia się duże okna przepuszczające naturalne promienie słoneczne odbijające się od luster i luksfera.

Gres szkliwiony położony na podłogę i płytki ceramiczne zdobiące ściany wspaniale ze sobą współgrają. Wszystko wykończone na wysoki połysk, łącznie z meblami i gadżetami.

Zobacz również:  Drewno, ceramika, dywany - posadzki godne uwagi

Idealnym rozwiązaniem do zabudowy drzwi, szafek, kabin prysznicowych i blatów jest szkło ornamentowe, bardzo modne w nowoczesnej technice urządzania wnętrz. Szkło tego typu zastosować można praktycznie wszędzie.
Dekoracje i ozdoby z kolorowego szkła dają efekt tęczowych refleksów i precyzyjnie kontrastują z wszystkimi elementami wyposażenia. Kryształowe wazony, naczynia, donice i abstrakcyjne figurki ożywiają mieszkanie.
Wśród luksferów, szkła ornamentowego i gresu znaleźć się muszą skórzane fotele i kanapy, oraz miękkie dywany wprowadzające do wnętrza przytulny, komfortowy nastrój. Pośrodku salonu elektryczny kominek, będący wyznacznikiem luksusu i wysokiej hierarchii.

Szklana technika aranżacyjna wykorzystywana jest zarówno w kuchni, łazience, salonie, ale również w sypialni połączonej z garderobą. Wąska, jednak obszerna szafa z dużym lustrem, oraz tafla ornamentowa umieszczona za wezgłowiem łóżka poszerzają pomieszczenie w efektywny sposób.

Zobacz również:  Funkcjonalne mieszkanie dla jednej osoby

Łazienka wykończona jest ceramicznymi płytkami od podłóg do sufitu, lustra są pewnego rodzaju łącznikiem, między dwoma sferami. Prysznic i sedes oddzielone od reszty pomieszczenia ciemno niebieskim luksferem.
W kuchni dominują szafki kuchenne, w których tradycyjne drzwiczki zastąpione zostały szkłem ornamentowym, pośrodku stoi podłużny stół z blatem z tego samego surowca.

Salon oddzielony od kuchni ścianą działową z luksfera o mlecznej barwie. Nad skórzaną sofą wisi wielkie lustro w pozłacanej ramie, odbijające wystrój i oświetlenie.

W całym mieszkaniu dominującym materiałem jest szkło i lustra. Panuje niezwykła atmosfera, ponad głowami domowników wibrują świetlne refleksy. Nowoczesna aranżacja wywołuje zachwyt wśród znajomych i gości, podziwiających jeszcze mało rozpowszechniony wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here