Istotną sprawą przy modernizacji mieszkania jest znalezienie wolnej przestrzeni na zaprojektowanie gabinetu, lub pracowni. Osobne pomieszczenie dostosowane do wykonywania pracy daje możliwość skoncentrowania myśli i skupienia się na wykonywanych czynnościach.

Dyplomatycznie urządzony pokój stanie się oazą spokoju, zachęcającą do myślenia.
Dobrze, gdy pomieszczenie zlokalizowane jest w głębi mieszkania, z dala od panującego gwaru i hałasu. Oddzielne wejście zapewni swobodny, funkcjonalny kącik do pracy.
Gabinet zaaranżowany w drewnie sprawi wrażenie profesjonalnego i luksusowego, niczym nieodbiegającego od apartamentu zasobnego prezesa.

Ponadczasową elegancję zapewni połączenie drewna, stali i szkła. Szary, lub biały kolor trzech ścian w połączeniu z zabudowaną od podłogi do sufitu ostatnią ścianą, będącą ogromnym regałem na książki stworzą kontrastowe zestawienie.
Podłogę wykonać można z ciemnego parkietu, lub wyłożyć miękką beżową wykładziną.

W gabinecie idealnie sprawdzają się liczne regały, witryny, komody i półki na potrzebne dokumenty. Komfortowe biurko i elegancki barek zaspokoją potrzeby każdego użytkownika.

We wnętrzu efektywnie prezentują się meble modułowe o zaokrąglonych krawędziach frontów. Meble koniecznie w kolorze ciemnego dębu. Ostatnio bardzo modne stały się szafy bezuchwytowe, jednak złote, grawerowane uchwyty mogą okazać się ozdobą wysokiej klasy.

W centralnym środku pokoju ustawić można oszklony mleczną szybą okrągły stół, trzymający stabilność, dzięki stalowym nóżkom. Szlachetną stal podkreślą skórzane fotele na metalicznych podstawach, stalowe świeczniki, popielnice, misy zdobne i obrazy w srebrnych ramach. Znakomitym dodatkiem dekoracyjnym jest porcelana, oraz duża tafla lustra odbijająca barek. Naprzeciw stołu czarna sofa pokryta skórzaną tapicerką znakomicie podkreśli stylowy charakter gabinetu z elementami nowoczesnego wnętrza.

Miejsce blisko okna powinno być pozostawione na solidne biurko i wygodne krzesło.
Ogólny wygląd obrazuje harmonię i ład, wszystkie elementy wystroju idealnie się uzupełniają. Duże ilości książek ułożonych na regałach, w dyskretny sposób podkreślą delikatny chaos. Połączenie tego typu podkreśla specyficzny charakter wnętrza.

Punktem kulminacyjnym całej aranżacji jest oświetlenie, które znacznie ociepli dosyć mroczny pokój. Głównym zamiarem zaprojektowanego gabinetu jest stworzenie przytulnej atmosfery mobilizującej do pracy i rozjaśniającej umysł.
Pomijając naturalne promienie słoneczne, kryształowa lampa sufitowa, dwie boczne lampy stojące, zakończone okrągłymi kloszami z mlecznego szkła, oraz dioda świetlna nad biurkiem w zupełności oświetlą elegancki gabinet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj