Angielski styl architektury wnętrz nie znajduje wielu zwolenników wśród mężczyzn, jednak dla każdej kobiety jest odzwierciedleniem spokojnej, bajkowej i romantycznej atmosfery.

Dla niejednego pana akceptacja projektu, wiążąca się z licznymi kwiecistymi dekoracjami i słodkim wystrojem jest bardzo trudną decyzją. Jednak, czego się nie zrobi dla ukochanej żony!

Kolorami budującymi angielski styl są ciepłe zielenie, delikatne róże, błękity, fiolety i cała gama pastelowych, niedrażniących oka barw.

Do dekoracji ścian posłużyć nam mogą farby strukturalne o lekko chropowatej fakturze, lub tapety z włókna szklanego. Efektywnie zaprezentuje się kwiatowy panel naklejony na ścianę w pionie. Na wyłożoną jasnym drewnem podłogę wykładamy miękkie, futrzane dywany. Decydując się na meble wyszukujmy stylizowanych, białych fornirów. Komody, witryny, toaletka, zgrabne kredensy są typowym wyposażeniem brytyjskich domów.

Sofy, kanapy, pufy i krzesła koniecznie z tapicerowanym aksamitnym obiciem. Kwiatowe i roślinne ornamenty na tapicerce efektywnie określą klimat panujący we wnętrzu. Wygodne meble z geometrycznym przeszyciem, będą silnym, dominującym akcentem.

Fotele z podnóżkami i miejsca służące do siedzenia ustawiamy blisko marmurowego kominka. Piec powinniśmy ozdobić drewnianą ramą i płytą granitową, na której ustawimy porcelanowe figurki koni i hartów.
Nieodłącznym elementem wyposażenia jest bogato zaopatrzona biblioteczka, wykonana z drewna i wykończona rzeźbioną ramą.

Najważniejszym motywem dekoracyjnym są kwiaty widoczne praktycznie wszędzie. Lampy, zasłony, poduszki, tkaniny z ozdobnym deseniem, porcelanowe naczynia wykończone złotem, udekorowane symbolicznymi różami i makami wprowadzą do wnętrza słodki, romantyczny, rodzinny nastrój. Naturalna stylizacja jest ponadczasowa i znajduje wielu zwolenników. Gustowny, subtelny wystrój zmusza do wyszukania wyrazistych dodatków.

Dużą uwagę musimy zwrócić na oświetlenie, które skierowane będzie w stronę najbardziej wyszukanych gadżetów. Idealnie prezentują się lampy wiszące i stojące, udekorowane kwiatowymi abażurami. Kwiaty równie dobrze mogą zostać zastąpione swoistą kratą, o dopasowanej tonacji barw. Wspaniały efekt, podkreślający elegancki styl zyskamy, dzięki rzeźbionym, pozłacanym ramom luster. W aranżacji nie może zabraknąć żywych, kolorowych kwiatów. Porozstawiane po mieszkaniu w donicach i wazonach stworzą romantyczny, pełen miłości klimat. Pomimo nadmiaru dekoracji, rodzinnych pamiątek i porozrzucanych po domu kwiatowych motywów, wnętrze zachęca swym niebywałym gustem i urokliwą atmosferą do rodzinnych spotkań przy kominku. Anglicy to bardzo przyjazny, otwarty naród, ich mieszkania odzwierciedlają charakter i uczucia, a aranżacja inspirowana naturą stawia na efektowne detale ożywiające mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj