Odległe czasy przedwojenne, a nawet te sięgające baroku od zawsze były wspaniałą inspiracją dla ludzi kochających minione stulecie. O zabytkowe meble i sprzęty jest coraz trudniej, oryginały stanowią spory wydatek, pomimo to nadal znajdują nabywców.

Stylowo urządzone mieszkanie z duszą, zaaranżowane w ponadczasowym stylu idealnie prezentuje się w starym budownictwie i domach, w których duża przestrzeń pozwala na kreatywne jej zaprojektowanie.

Decydując się na styl z minionej epoki, musimy się liczyć ze sporymi wydatkami.

Meble antyczne są drogocennym nabytkiem, znaleźć je można w antykwariatach i na babcinych strychach. Warto odwiedzać jarmarki i kiermasze staroci, na których wypatrzeć można łakomy kąsek dla kolekcjonera zabytków.
Przy aranżacji kreatywność jest bardzo przydatną cechą, umożliwiająca pomyślny przebieg modernizacji. Kolory raczej spokojne, łagodne i opanowane, idealne to beż, biel, szarość.

Ściany o ceglanej fakturze i naturalne drewniane podłogi są wstępem do dalszych działań.
Kolejnym krokiem jest nabycie starych, masywnych, unikatowych mebli. Szafy, kredensy, toaletki, sosnowe komody, stoły i krzesła będą głównym elementem wystroju.

Zobacz również:  Kuchnia idealna do spotkań / gabinet w domu

Istnieje możliwość zastąpienia antyków, meblami produkowanymi na zamówienie, jako imitacje oryginału idealnie wywołają naturalnie odbieraną iluzję.

Wiekowy stolik wykorzystać można w łazience, jako podstawę umywalki, dwa krzesła tapicerowane aksamitnym materiałem i skromnie urządzone wnętrze przełamie wszelkie stereotypy dotyczące mody.

W salonie powinny znaleźć się komody, kredens, oszklona witryna, szafa, duża skórzana sofa i dwa fotele. Ściany w całym mieszkaniu pomalowane białą farbą, drewniane podłogi, w łazience płytki położone do połowy. W salonie jedna ściana wyłożona cegłą, zlewające się kolory perfekcyjnie określą panujący w pomieszczeniach styl.
Wracając do salonu, pośrodku, którego ustawić można duży stół, przypominający kształtem fortepian i krzesła wykonane z przecieranego, zdobionego drewna, wyplatane oparcie i aksamitna tapicerka zachęcać będzie do spotkań przy zaparzonej w porcelanowych filiżankach kawy.

Zobacz również:  Salon połączony z kuchnią

Bardziej nowoczesne meble w starym stylu zrobione są z laminowanej płyty, pomalowanej lakierem poliestrowym. Klasa i styl zostaną z pewnością zachowane, a pokój gościnny zachęcać będzie klasą i luksusem. Kropkę nad „i” stanowi elegancki, wiekowy fortepian

W sypialni górować będzie łóżko ze stalową, złotą ramą, ażurowe poduszki i bawełniana narzuta. Dwie szafki nocne, antyczna toaletka z dużym lustrem i suta zasłona chroniąca przed światłem.

Stylowe mieszkanie zdobione lampami, z abażurami wykonanymi z tkaniny, kryształowymi żyrandolami, lustrami, obrazami w złotych ramach z odlewu patynowo-gipsowego, koniecznie zdobionego, witraże i pozostałe elementy wystroju przeniosą właścicieli mieszkania w przedwojenne czasy. Efektownie urządzone pomieszczenia staną się komfortowe, funkcjonalne i ekskluzywne, a ponadczasowy styl otoczy ich specyficznym klimatem minionych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here