Pradawna filozofia chińska zgodnie z teorią pięciu żywiołów szczególny nacisk kładzie na starannie urządzoną łazienkę. Według zasad feng shui łazienka powinna być najmniejszym i mało znaczącym pomieszczeniem w całym domu, jako żywioł wody, kojarzona jest z nieczystością i brudem. Właśnie w niej znajduje się najwięcej złej energii, w żadnym wypadku nie powinna być widoczna zaraz po wejściu do domu. Ustawienie tego typu powodować może choroby, złe samopoczucie i złą sytuację materialną. Nie powinna być zlokalizowana blisko kuchni-żywiołu ognia, prostopadle do sypialni. Najlepszym miejscem dla łazienki jest północna część domu.

Bardzo ważną zasadą jest zamykanie drzwi i deski sedesowej, ponieważ zła, brudna energia nie wydostanie się na mieszkanie. Dobrze, gdy w pomieszczeniu znajduje się okno, jednak w żadnym wypadku naprzeciwko wejścia.
W przypadku, gdy układ mieszkania nie pozwala na swobodne urządzenie, między kuchnią, a łazienką powiesić można kryształową kulę, która jako symbol ziemi, zniweluje zło.

Zobacz również:  Modne wyposażenie łazienki

Według zasady feng shui precyzyjna i twórcza aranżacja zapewni zdrowie, oraz powodzenie w życiu osobistym i zawodowym. Ze znalezieniem dobrej lokalizacji dla łazienki, mogą być niestety problemy, mało kto w projekcie architektonicznym zwraca uwagę na takie szczegóły.

Łatwiejszym rozwiązaniem jest trzymanie się zasad związanych z urządzeniem wnętrza.
Najważniejsze jest dyskretne ukrycie sedesu, do zabudowy wykorzystać można ściankę działową, tworzącą intymną strefę. Naturalne kolory są wskazane, barwy ziemi pozytywnie oddziałują na człowieka. Idealnym kolorem okazać się mogą żółte płytki z zielonymi motywami liści, oraz brązowa posadzka z płyty gresowej.
Tuż przy wejściu nablatowa, ceramiczna umywalka w kształcie okręgu zapewni zachowanie czystości. Istotnym elementem wystroju wnętrza jest dobre i dające dużo światła oświetlenie.

Zobacz również:  Zalety wanny wolnostojącej

Halogeny, led-y, podświetlane szafki wiszące perfekcyjnie rozproszą światło po całym pomieszczeniu. Nie należy zapominać o wentylacji i wietrzeniu łazienki.

Dbanie o czystość jest bardzo istotnym działaniem, panująca wewnątrz harmonia i porządek, są głównym zamierzeniem feng shui.

Odświeżacze powietrza, najlepiej w kształcie kamienia, poza imitacją natury, oczyszczają zanieczyszczone powietrze, wydzielając przyjemną, świeżą woń.
Meble łazienkowe wykonane ze szkła, lub chromu, ceramiczne, kamionkowe elementy dekoracji, oraz naturalne materiały nie zakłócą pozytywnych mocy.

Ważnym punktem w aranżacji jest wanna, oczyszczająca ciało ze złych emocji. Jeśli pomieszczenie jest obszerne duża, wygodna wanna o zaokrąglonych kształtach umożliwi błogie chwile relaksu podczas kąpieli.
Zastosowanie się do podstawowych zasad feng shui może ułatwić codzienne życie, eliminując otaczające nas zło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here