Każdy marzy o oryginalnie urządzonym mieszkaniu, o własnych czterech kątach przedstawiających swym wystrojem osobiste upodobania, pragnienia i charakter.

Nowoczesne technologie pozwalają na dowolną konfigurację kolorów, dodatków, sprzętów i mebli. Inspiracje czerpiemy przede wszystkim z otoczenia, z podglądniętych aranżacji, zapożyczonych elementów ozdobnych. Podczas urządzania ekstrawaganckiego mieszkania liczy się kreatywny, pełen wybujałej wyobraźni pomysł.

Gotowy projekt dla niektórych może wydać się dziwaczny, jednak wielu ludzi stało się zwolennikami eksperymentalnej modernizacji.

Pierwszym etapem w generalnym remoncie jest pomalowanie ścian białą farbą strukturalną o fakturze przedstawiającej nakładające się na siebie okręgi o czarnym zarysie. Podłogę wykładamy białą kamienną mozaiką, dywany w czarnej barwie kładziemy jedynie w salonie i sypialni. Stalowe, lśniące balustrady, lub dekoracyjne słupki będą wyznacznikiem odrębnych stref.

Kreatywna aranżacja stawia na śnieżnobiałe barwy ścian, podłóg i mebli, jedynie dywany, sofa i fotele w czarnym kolorze. Decydujący element dekoracyjny stanowią ozdoby i dodatki.

Zaczynając od mebli kupujemy szafy, komody, regały i półki pokryte białym fornirem, ze złotymi uchwytami, nie wykluczamy bezuchwytowych mebli modułowych.

Sofy, fotele i krzesła wykończone czarną, skórzaną tapicerką zdobnie pomarszczoną.
Haczyk zaczyna się w odpowiednim doborze dodatków. Dotąd prostota przestaje być wyznacznikiem i zaczynają się dekoracyjne schody.

Przy wyborze wszystkich elementów ozdobnych liczy się głównie kolor. Im bardziej intensywna, nasycona barwa, tym lepiej. Tonację można dowolnie mieszać, wszystkie kolory tęczy muszą wnieść do pomieszczeń kolorowy chaos. Wrażenie tęczowego nieładu wywołuje pozytywne emocje i radość. Lampy, wazony, świeczniki, najlepiej w świderkowatych, powyginanych i dziwacznych formach, barwne obrazy abstrakcyjne, liczne lustra i lampy z żarówkami emanującymi niebieskim, czerwonym, zielonym i tradycyjnym światłem.

W urządzonym wnętrzu fantazyjne formy i nasycone barwy mieszają się z odcieniem bieli i czerni. Styl idealnie pasuje do osób swobodnie wyrażających poglądy, dla ludzi otwartych na propozycje i nowe zmiany. W oryginalnym, abstrakcyjnym wnętrzu stworzyć możemy bajkowy, dziecięcy świat, pełen fantazji, stanowiący przyjazne otoczenie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Aranżacyjne pomysły nie mają ograniczeń względem użytych barw,. Najważniejsze, aby tło dla ostro zarysowanych elementów dekoracyjnych pozostawało biało-czarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj