Pokój dzienny stanowi wiele problemów aranżacyjnych, stanowi pomieszczenie, w którym znajduje się największa liczba sprzętów i mebli. W salonie gościmy znajomych i rodzinę, urządzamy uroczystości rodzinne i spotkania. Zaprojektowanie pokoju wymaga wielu twórczych rozwiązań i kreatywnych alternatyw związanych z wystrojem.

Modernizując pokój dzienny szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na możliwość dostosowania się do chińskiej filozofii.
W rozmieszczeniu poszczególnych pomieszczeń pierwszą ujrzaną powierzchnią mieszkalną powinien być przedpokój, z którego widoczny jest salon, w którym chętnie spędzamy wolny czas, oglądamy telewizję i spożywamy posiłki. Stół i krzesła wykonane z sosnowego drewna, ustawione równolegle do wejścia zaowocują dobrymi relacjami w rodzinie i wytworzą nierozerwalne więzi. Jako jedno z najważniejszych wnętrz, w którym toczy się codzienne życie powinien być zlokalizowany w centrum mieszkania.

Kolorystyka ścian uzależniona jest od indywidualnych upodobań i wieku. Młodzi ludzie decydują się na żywe, pełne energii kolory, starsi są raczej zwolennikami stagnacji.
Zgodnie z zasadami feng shui, ściany w barwach ziemi są najlepszym rozwiązaniem, pomarańczowa barwa znakomicie pasuje do panujących trendów, niezależnie od gustu i ilości przeżytych lat. Brązowe i turkusowe dodatki obniżają poziom stresu i mają działanie wręcz terapeutyczne dla umysłu. Jasna, naturalna posadzka rozświetli i ociepli całokształt wnętrza.

Zobacz również:  Gdzie sprawdzą się wysokie wazony?

Ustawienie mebli nie jest obojętne, wygodna skórzana sofa, kanapa, lub narożnik ustawiony widokiem na wejście frontowe, w bliskim sąsiedztwie mebla wypoczynkowego dwa fotele, drewniany, kształtem przypominający elipsę stół i pufy pokryte delikatną tkaniną, staną się alternatywą skłaniającą do wspólnych rozmów i otworzą nas na uczucia bliskich osób.

Telewizor wchodzący w skład wyposażenia salonu, powinien być ukryty i nie stanowić centralnego punktu skupiającego uwagę. Bardziej efektywne okazać się może akwarium, zagospodarowane naturalną roślinnością i złotymi rybkami, będącymi zwiastunem bogactwa.

Kominek obudowany kamiennymi ciosami może stanowić główne miejsce spotkań i bliskiego kontaktu z rodziną.
Meblując mieszkanie trzymajmy się zasady delikatnych, opływowych mebli i kształtu przedmiotów. Stanowczo zrezygnujmy z ostrych krawędzi, które z reguły wywołują kłótnie i niesnaski. Lniany, lub naturalnie tkany dywan sprzyja ociepleniu atmosfery i pozytywnie oddziałuje na wnętrze.

Zobacz również:  Przygotowanie ścian do malowania

Lustra odbijające światło i pozytywną energię umieszczone w planie aranżacyjnym są idealnym rozwiązaniem na optyczne powiększenie przestrzeni i perfekcyjne rozproszenie światła. Dekoracje dobrane z rozwagą wprowadzą do salonu wrażenie zagospodarowanej przestrzeni. Zdobne świece, kwiaty o zaokrąglonych liściach, rodzinne zdjęcia i obrazy, gustowne figurki i dizajnerskie ozdoby z pewnością wypełnią pustą powierzchnię.

Pokój dzienny jest sercem całego mieszkania, w definitywny sposób wpływający na pozytywne porozumienie, dlatego urządzony w ciepły, przytulny sposób, wytwarzać będzie dobrą aurę i przyjazną atmosferę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj