Przekroczenie progu czyjegoś mieszkania wywołuje ogólne wyobrażenie o całym wnętrzu.
Przedpokój stanowi rzeczywistą wizytówkę mieszkania, odzwierciedla klimat zarysowany w domu, podkreśla charakter i styl zamieszkujących w nim osób.
Projektując korytarz należy podkreślić estetykę i starannie dobrać elementy wystroju idealnie kontrastujące z wnętrzem.
Korytarze są bardzo trudne do urządzenia, głównie ze względu na kształt i brak okien.

Długi, wąski i ciemny przedpokój w kształcie prostokąta malujemy na kolor pudrowego beżu, efektywnym motywem dekoracyjnym może być tapeta ze zgrabnie podkreślonym deseniem. Oczywiście trzymamy się zasady 2/2, czyli dwie ściany pomalowane farbą, pozostałe zdobione tapetą lub tynkiem szlachetnym. Przy wyborze posadzki powinniśmy pamiętać o narażeniu podłogi na stałe zabrudzenie, dlatego powinna być łatwa w utrzymaniu czystości.
Biała posadzka z płyty gresowej i sizalowy chodniczek są bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Jeżeli mamy możliwość na wykonanie wnęki, nie rezygnujmy z niej. We wnętrzu zaaranżować można dyskretną garderobę na przechowywanie odzieży zimowej, takiej jak kurtki, płaszcze, czapki i szale. Ukryte ubrania nie zakłócają estetyki i harmonii panującej w przedpokoju. W momencie, gdy rozmieszczenie pomieszczeń w mieszkaniu nie pozwala na stworzenie wnęki, skorzystać możemy z wtapiającej się w ścianę dużej drewnianej szafy, wyposażonej w ogromną taflę lustra. Pamiętać musimy, że lustro zawsze poszerza powierzchnię i odbija refleksy światła, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się większe.

Ciemny, mroczny korytarz sprawi wrażenie cieplejszego, gdy na suficie zamontujemy system oświetlenia linkowego.
Równolegle do szafy stawiamy otwierane pufy, obszyte wzorzystym materiałem, są idealnym schowkiem na niepotrzebne drobiazgi, dodatkowo zapewniają spokojne miejsce do swobodnego zdejmowania obuwia. Obok szafy znajdujemy miejsce na gustowny wieszak obrotowy, praktycznym rozwiązaniem jest parasolnik z nim sąsiadujący.

Nad powierzchnią puf powiesić można zdjęcia rodzinne w modernistycznie dekorowanych ramkach. Dla ocieplenia wnętrza warto zainwestować w sztuczne kwiaty bambusowe w ceramicznych donicach. Jest to jednorazowy wydatek, mamy pewność, że kwiaty nie uschną, a z pewnością wniosą do przedpokoju nutkę egzotycznego klimatu.

Niewątpliwie niemiłe wrażenie wywołuje widok drzwi do piwnicy, lub toalety z pięknie urządzonego korytarza. W podobnej sytuacji zdecydować się możemy na dizajnerskie naklejki, lub okleiny imitujące bujną roślinność, które perfekcyjnie dopasują się do drzewek bambusowych.

Twórcza aranżacja i starannie dobrane dekoracje mogą odmienić, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, wyobrażenie o ciemnych, ponurych korytarzach, wywołujących niekiedy uczucie niepokoju i strachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj