Rozdrabniacze do odpadów popularne w Stanach Zjednoczonych, u nas nadal są traktowane z pewną nieśmiałością. Chociaż coraz częściej można je spotkać w lokalach gastronomicznych, w prywatnych mieszkaniach nadal są rzadkością. Jedni uważają je za zbędny wydatek, inni nie wyobrażają sobie bez nich funkcjonowania w kuchni. Sprawdźmy zatem jakie zalety i wady mają rozdrabniacze odpadów i czy warto mieć je w swoim domu.

Plusy rozdrabniaczy do odpadów

Chociaż młynek do zlewu to urządzenie niewielkich rozmiarów, jego pomoc w walce z kuchennymi odpadami jest ogromna. Stosowanie rozdrabniaczy to przede wszystkim ogromna wygoda. Pozostałe po posiłku resztki możesz przed zmywaniem zeskrobać wprost do zlewu. Pracujące w rozdrabniaczu talerze tnące rozprawią się szybko z resztkami, nie dopuszczając przy okazji do zatkania odpływu.

Ochrona rur przed powstawaniem zatorów to zresztą kolejna zaleta młynków. Niewątpliwym plusem podczas ich stosowania jest również brak przykrego zapachu czy insektów gromadzących się często przy koszach z odpadkami. Jeśli w Twoim domu kuchnia jest niewielkich rozmiarów, to z pewnością docenisz fakt, że nie dość, iż rozdrabniacz ma niewielkie rozmiary i bez większych problemów mieści się pod zlewem, to jeszcze nie będziesz musiał wstawiać do kuchni kosza na odpadki bio, co pomoże Ci zaoszczędzić tak cenne miejsce.

I ostatnia, choć nie mniej ważna zaleta — stosując rozdrabniacz przyczyniasz się do ochrony środowiska, ponieważ dzięki temu mniej odpadów trafi na wysypisko!

Minusy młynków do zlewu

Jeśli chodzi o wady stosowania młynków, to paradoksalnie jest nią to, co było zaletą, czyli umieszczenie pod zlewem. Rozdrabniacze nie mają co prawda wielkich rozmiarów, jednak i tak ich wielkość może sprawić, że pod Twoim zlewem zabraknie miejsca na chemię czy kosz na śmieci.

Rozdrabniacze zasilane są energią elektryczną, więc, co za tym idzie potrzebują dostępu do gniazdka, no i oczywiście, choć niewiele, wzrośnie Twój rachunek za prąd.

Musisz także pamiętać, że jeśli nie chcesz uszkodzić urządzenia, to nie możesz wrzucać do niego wszystkich odpadków. Na liście zakazanych znajdują się m.in. warzywa włókniste, skorupki, kości i łupinki od orzechów. Chociaż jeśli chodzi o dwie ostatnie pozycje, to m.in. w https://comitor.pl/katalog/rozdrabniacze-odpadow/ możesz zakupić rozdrabniacze dostosowane także do zgniatania twardych odpadków.

Dlaczego warto zainstalować rozdrabniacz?

Stosowanie rozdrabniaczy do odpadów to praktyczne udogodnienie, szczególnie jeśli chcesz oszczędzać jak najwięcej czasu. Młynki może nie należą do najtańszych urządzeń, jednak to inwestycja, która również może mieć wpływ na wartość domu w przypadku jego sprzedaży.

Rozdrabniacz odpadów przy właściwym użytkowaniu będzie Ci służył przez wiele lat i nie będzie wymagał ciągłej konserwacji. Jednak kwestia tego, czy warto zakupić rozdrabniacz, to już Twoja indywidualna sprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj