Falownik to element występujący w wielu nowoczesnych pompach głębinowych. W dużym skrócie odpowiada on za utrzymanie stałego ciśnienia wody w instalacji. Jest to rozwiązanie zalecane, a często również obligatoryjne. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak dokładnie działa falownik pompy głębinowej! 

Nowoczesny falownik pompy głębinowej ma ogromny wpływ na komfort i wydajność pracy pompy głębinowej odpowiedzialnej za czerpanie wody z własnego ujęcia. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy domkach jednorodzinnych i budynkach użyteczności. 

Czym jest falownik pompy głębinowej?

Falownik do pompy głębinowej to fragment instalacji do obsługi wody czerpanej z własnego ujęcia. Dostosowuje prędkość pracy silnika pompy do aktualnych potrzeb instalacji, co pozwala na oszczędność energii i wydłużenie żywotności pompy. Dzięki współpracy z sensorami i przetwornikami  falownik może precyzyjnie monitorować ciśnienie w systemie, regulując obroty silnika w odpowiedzi na zmieniające się zapotrzebowanie na wodę.

Więcej informacji na temat falowników znajdziesz na stronie: dostudni.pl.

Jak działa falownik stosowany w pompach głębinowych?

Falownik pompy głębinowej odpowiada za utrzymanie stałego ciśnienia wody. Działanie falownika do pompy głębinowej opiera się przede wszystkim na stałym, a przede wszystkim płynnym regulowaniu obrotów silnika pompy. W praktyce oznacza to, że gdy system nie wymaga dużej ilości wody, falownik obniża obroty silnika, co przekłada się na oszczędność energii. Natomiast w sytuacji rosnącego zapotrzebowania, jak podczas kąpieli czy podlewania, falownik zwiększa obroty, zapewniając odpowiedni przepływ wody i ochronę przed potencjalnymi awariami.

Jakie są kluczowe zalety stosowania falowników w pompach głębinowych?

Kluczowe zalety stosowania falowników w pompach głębinowych są liczne i przynoszą znaczące korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim falownik umożliwia utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wody w instalacji, co przekłada się na znaczną redukcję zużycia energii. Dzięki płynnej pracy falownika koszt eksploatacji studni głębinowej może spaść nawet o 40%.

Oprócz oszczędności energii falownik pozwala na optymalizację pracy silnika poprzez eliminację konieczności pracy na pełnych obrotach. To oznacza, że silnik pompy pracuje tylko z taką prędkością, jaką faktycznie potrzebuje w danym momencie, co zapewnia jego dłuższą żywotność i mniej intensywne zużycie. Falowniki poprawiają także komfort użytkowania, ponieważ eliminują gwałtowne skoki ciśnienia, co może być odczuwane jako nieprzyjemne zjawisko przez osoby korzystające z wody na przykład pod prysznicem.

Kiedy warto wybrać pompy głębinowe wyposażone w falownik?

Wybór pomp głębinowych wyposażonych w falownik staje się coraz bardziej popularny. Jednym z głównych powodów jest chęć utrzymania stałego ciśnienia wody w systemie. W przeszłości falowniki były rzeczywiście domeną większych budynków, takich jak hotele czy osiedla mieszkaniowe, gdzie każda oszczędność energetyczna była na wagę złota. Dzisiejszy rynek jednak ewoluował, a technologia stała się bardziej dostępna dla szerokiej gamy użytkowników. Właściciele domów prywatnych coraz częściej doceniają korzyści płynące z falowników.

Poza ewidentnymi oszczędnościami w zużyciu energii falowniki zapewniają płynną i cichą pracę pomp głębinowych. To przekłada się nie tylko na mniejsze rachunki za prąd, ale również na komfort użytkowania oraz dłuższą żywotność samej pompy.

Jak obsługuje się pompy wyposażone w falownik?

Obsługa pompy wyposażonej w falownik jest bardzo prosta i intuicyjna. Z perspektywy właściciela domu nie ma konieczności większej ingerencji w pompę, poza wyborem oczekiwanego poziomu ciśnienia w instalacji.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem studni głębinowej wyposażonej w falownik, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie:  https://www.dostudni.pl/falowniki,c108.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj