Styl glamour we wnętrzach jednoznacznie kojarzy się z bogactwem, barokiem i przepychem. Coraz bardziej zyskuje on na popularności ze względu na odważne koloru i wzory, pełnię blasku oraz przepychu. Zachowuje jednak przy tym przytulny charakter, między innymi dzięki miękkim tkaninom oraz ciekawym dodatkom. Na jakie dekoracje warto więc postawić? Podpowiadamy.

Żyrandol – jak dobrać go do stylu glamour?

Przywodząc na myśl styl glamour, wiele osób wyobraża sobie duży kryształowy żyrandol. Stanowi on bowiem piękną ozdobę salonu, dodatkowo odbijając i rozpraszając światło, dzięki czemu w pomieszczeniu tworzy się wyjątkowy nastrój. Jeżeli chodzi o pozostałe oświetlenie, które w tym stylu może odgrywać znaczącą rolę, to warto postawić na lampę stołową ze strojnym kloszem bądź kryształowe kinkiety, które swoją formą będą nawiązywać do reszty lamp. Sprawdzą się także taśmy LED pod półkami czy we wnękach.

Lustra w grubych ramach oraz miękkie tekstylia w stylu glamour

Styl glamour nie może obyć się bez luster, które służą nie tylko do przeglądania się i ewentualnego poprawiania wyglądu, lecz przede wszystkim do ozdoby. Na jednej ścianie można bowiem zawiesić nawet kilka luster w widocznych ramach. Najczęściej są one złote bądź srebrne, jednak coraz częściej spotyka się także warianty lustrzane. Nad komodą w salonie warto powiesić tak zwane okrągłe lustro słoneczko z promieniście ułożonymi elementami. Doskonale zastąpi ono tradycyjny obraz. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, można także zastosować pionowe lustra na małych fragmentach ścian. Dzięki odbijającemu się obrazowi dokona się złudzenie optyczne, w którym będziemy uważać, że przestrzeni salonu jest więcej.

Aby jeszcze bardziej podkreślić styl glamour w naszym pomieszczeniu, dobrze jest postawić na miękkie tekstylia. Firany do salonu powinny być wykonane z delikatnych materiałów, takich jak aksamit, welwet czy len. Lekko błyszczące tkaniny idealnie wpiszą się w ten klimat, a dodatkowo sprawią, że będziemy mogli się zrelaksować. Ze względu na dużą ilość dodatków w stylu glamour polecane są zwykle firany o prostych krojach, które nie zawierają w sobie żadnych motywów kwiatowych ani florystycznych. Podobnie sprawdzą się zasłony do salonu, które powinny także nawiązywać do innych tekstyliów, takich jak poduszki czy pledy. W takich wnętrzach możemy spotkać albo luźno puszczone, sięgające samej podłogi materiały albo także ciekawie upięte, tworzące oryginalny i bardzo dekoracyjny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj