Trudno byłoby obecnie znaleźć kogoś, kto narzeka na nadmiar czasu. Nasze życie znacznie przyśpieszyło i coraz ciężej jest nam znaleźć parę wolnych chwil, więc zdecydowanie nie chcemy ich marnować na częste wizyty w sklepach. Rozwiązaniem tego problemu może być chłodziarka Side by Side – lodówka, która cechuje się ogromną pojemnością. Co warto wiedzieć o tych modelach, zanim podejmiemy decyzję o zakupie? Już odpowiadamy na to pytanie, więc serdecznie zapraszamy do czytania!

Side by Side – lodówka o dużej pojemności

Lodówko-zamrażarki Side by Side to świetne rozwiązanie dla każdej zabieganej osoby, która nie może znaleźć czasu na częste wizyty w sklepach, ale nie tylko. Dzięki rozstawowi drzwi Side by Side, lodówkę tego typu docenią także posiadacze dużych rodzin, które wymagają większej ilości produktów spożywczych przechowywanych w tym samym czasie. Czym jest Side by Side?

Lodówko-zamrażarka Side by Side od klasycznej lodówki różni się przede wszystkim rozstawem drzwi. W tych modelach drzwiczki można otworzyć podobnie jak te w szafie. Dzięki temu z jednej strony mamy komorę chłodziarki, natomiast z drugiej komorę mrożącą, która swoim rozmiarem znacznie wykracza ponad to, co znamy z najczęściej spotykanych lodówek.

Jakie opcje może zaoferować nam lodówka Side by Side?

Chociaż lodówki dwudrzwiowe są dostępne na rynku już od dawna, ich popularność rośnie dopiero od jakiegoś czas. W związku z tym często będziemy mogli spotkać w nich nowoczesne rozwiązania i technologie, które znacznie ułatwią nam codzienne życie. Na które z nich warto zwrócić uwagę, kiedy marzy nam się Side by Side – lodówka o ponadprzeciętnej pojemności?

Podstawową funkcją, jakiej nie może zabraknąć w żadnej nowoczesnej lodówce, jest technologia No Frost. Dzięki niej na półkach naszej chłodziarki nie będzie tworzył się lód, co jest nieocenione w przypadku jej rozmrażania. Pamiętajmy, że niezależnie od wybranego modelu ta czynność nas nie ominie i będziemy musieli rozmrozić naszą chłodziarkę raz na jakiś czas, żeby pomóc jej utrzymać odpowiednie parametry. Z opcją No Frost jest to znacznie łatwiejsze i obędzie się bez uciążliwego skrobania, które przy okazji jest także niebezpieczne dla lodówki.

Kolejną rzeczą, jakiej nie powinno zabraknąć w dzisiejszej lodówko-zamrażarce Side by Side, jest kwestia niewielkiego wpływu na środowisko. Z tego powodu marka Samsung stosuje w swoich lodówkach technologię Space Max, która polega na  wyjątkowym i wysoko wydajny systemie izolacji, który sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Wnętrze lodówki zapewnia teraz nawet o 18 l więcej pojemności do dyspozycji[1].

Lodówka czarna Side by Side czy może kolorowa? Design ma znaczenie!’

Ostatnią rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej chłodziarki, jest jej design. Już dawno minęły czasy, kiedy każdy z nas był skazany na białą, nudną lodówkę. Obecnie możemy wybrać taki wariant kolorystyczny, jaki nam odpowiada – lodówka czarna Side by Side świetnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać taki model, jak Samsung Bespoke, w którym mamy dostęp do wymiennych paneli w pastelowych kolorach.

 


[1] Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF. Technologia SpaceMax™ wykorzystuje specjalną, bogatą w uretan izolację, dzięki której ścianki urządzenia mogą być znacznie cieńsze bez uszczerbku dla jego energooszczędności. W efekcie zyskujesz dużo przestrzeni do przechowywania, choć zewnętrzne wymiary lodówki pozostają bez zmian. Pojemność różni się w zależności od modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj