Sypialnia powinna być szczególnym miejscem w każdym domu, ponieważ to tam najczęściej szukamy wyciszenia i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Poczucie komfortu w tym miejscu jest efektem nie tylko samej aranżacji wnętrza, ale także wykończenia szczegółów, a w tym między innymi odpowiedniego doboru przesłon okiennych. Sypialnia poza swoją podstawową funkcjonalnością musi być także oazą prywatności i ma zapewniać także przytulną intymność. Jak zatem wybrać najlepsze rolety do tego pokoju? Podpowiadamy.

Rolety do sypialni – czym kierować się przy wyborze?

Rolety do sypialni można traktować wyłącznie jako dekoracje okienne, które dobieramy do stylistyki wnętrza. Oznacza to, że ich praktyczne zastosowanie, jako ochrony przed światłem może zejść na nieco dalszy plan. Często przyjmuje się, że kolor rolety w sypialni jest tylko o kilka tonacji jaśniejszy od koloru ścian. Takie rozwiązanie sprawia, że sypialnia wydaje się zdecydowanie jaśniejsza. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów rolet, dzięki czemu dekoracja okienna nie musi być monotonna. Rolety firanowe mogą być świetnym wyborem, jeżeli oczekujemy delikatnego efektu. Często występują także pod postacią rolet rzymskich, które są nowoczesną alternatywą ozdobników dla klasycznych modeli. Gwarantują dyskrecję oraz chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi.

Rolety zaciemniające do sypialni – jak wybrać?

Jeżeli mamy problemy ze spaniem bądź chcemy zwyczajnie odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, lepszym pomysłem będą rolety zaciemniające. W całkowitej ciemności nasz organizm wzmaga produkcję melatoniny, czyli tak zwanego hormonu snu. Powoduje także spadek ilości kortyzolu, w wyniku czego nasz umysł oraz ciało skutecznie odpoczywają. Dzięki nim szybciej się zasypia, noc jest spokojniejsza, a pobudka z samego rana jest znacznie przyjemniejsza i łatwiejsza. Jeżeli dodatkowo wybierzemy modele refleksyjne, czyli te odbijające promienie słoneczne, zapobiegnie się nagrzewaniu wnętrza. Sypialnia będzie wtedy również miejscem, w którym można znaleźć wytchnienie od upałów.

Rolety zaciemniające do sypialni powinny być nie tylko praktycznym rozwiązaniem, lecz również ozdobą. Wbrew pozorom takie osłony nie muszą być ciemne. Całkiem blokująca tkanina równie dobrze może być biała czy posiadać inne, żywe i kolorowe wzory. Tego typu zasłony pozwolą nam stworzyć idealne warunki do odpoczynku. Dzięki temu codziennie będziemy wstawali wypoczęci, by kolejnego wieczoru ponownie oddać się relaksowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj