Reaktywne kleje Hot Melt oparte na bazie poliuretanu i poliolefinie odgrywają coraz większą rolę w motoryzacji, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o niezawodnych klejach, które umożliwiają tworzenie połączeń konstrukcyjnych.

Jak działa klej Hot Melt?

Reaktywny klej Hot Melt marki Buehnen utwardzany jest pod wpływem wilgoci. Sam klej oparty jest na dwustopniowym mechanizmie wiązania. Po nałożeniu odpowiedniej warstwy na wybrane elementy w pierwszej kolejności dochodzi do wiązania fizycznego. W ten sposób można liczyć na wysoką wytrzymałość podczas użytkowania. Dopiero w drugim etapie dochodzi do reakcji chemicznej z wilgocią zgromadzoną w powietrzu. Klej tworzy polimery, które wyróżniają się bardzo wysoką masą cząsteczkową i dość wysoką kohezją.

Jakie zalety?

Reaktywne kleje Hot Melt mają bardzo wiele zalet, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Największym atutem jest oczywiście to, że zapewniają one najwyższą odporność termiczną po chemicznym utwardzeniu. Na szczególną uwagę zasługuje również bardzo krótki czas wiązania oraz dość szerokie spektrum adhezji. Oryginalne kleje reaktywne Hot Melt mogą pracować nawet przy dość niskiej temperaturze aplikacji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez problemu można je wykorzystać przy foliach termoplastycznych. Dzięki klejowi istnieje również możliwość zniwelowania ewentualne nierówności na wybranych powierzchniach. Elastyczna spoina zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najlepsze kleje do wymagającego przemysłu samochodowego

Reaktywne kleje Hot Melt od wielu lat wykorzystywane są w przemyśle samochodowym, dlatego też żaden kierowca nie może przejść obok nich obojętnie. Ich olbrzymim atutem jest to, że zapewniają pełną swobodę w zakresie projektowania. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu ilość elementów klejonych i laminowanych w aucie drastycznie rośnie. Godne polecenia są przede wszystkim kleje na gorąco, dzięki którym bez problemu można poradzić sobie z wgnieceniami w lakierze. Ręczne klejenie idealnie sprawdzi się nie tylko przy usuwaniu wgnieceń, ale również podczas montażu kabli.

Szerokie zastosowanie

Reaktywne kleje Hot Melt można tak naprawdę wykorzystać do łączenia wielu elementów montażowych. Mowa tutaj przede wszystkim o elementach ozdobnych, które znaleźć można na konsoli środkowej. Za pomocą solidnego kleju można przymocować logo do kołpaków, czy też klipsy, które znaleźć można praktycznie na wszystkich panelach wewnętrznych. Reaktywne kleje Hot Melt przydadzą się również przy podświetlanych listwach progowych. Są to elementy, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność, dlatego też coraz częściej montowane są w samochodach. Oryginalne kleje Hot Melt idealnie radzą sobie z łączeniem wielu tworzyw sztucznych. Kleje doskonale radzą sobie z łączeniem elementów z ABS i PC, jak i również z łączeniem elementów metalowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj