Od lat nieodzownym elementem wyposażenia naszych salonów jest i raczej jeszcze długo będzie telewizor. Ten odbiornik przeszedł znaczącą metamorfozę, od małych, ale ustawnych pudeł po ogromne, acz płaskie niczym palec płaskie ekrany. Zastanawiasz się nad aranżacją salonu, aby wyeksponować telewizor na ścianie? Sprawdź propozycje AboutDecor na ekspozycję telewizora i zainspiruj się do zmiany otoczenia wokół „okna na świat”.

Rola telewizora w naszych salonach

Urządzenie uważane za „okno na świat”. Telewizor, bo o nim mowa, na przestrzeni lat odmienił swój wygląd niemal nie do poznania. Kiedyś zajmował sporo miejsca na komodzie, choć sam ekran nie powalał ani jakością, ani wymiarami. Zwykle też emitował nie więcej niż 3 programy.

Obecnie aranżacje salonu wręcz zachęcają do eksponowania telewizora jako kolejnego elementu dekoracyjnego tego pomieszczenia. Im większy odbiornik, tym lepiej – i tym bardziej warto do wyróżnić.

Dzięki temu urządzeniu jesteśmy na bieżąco z informacjami ze świata, miło spędzamy czas w gronie rodzinnym przy ulubionych serialach i filmach. Ten odbiornik pomaga także urozmaicać czas wolny przy grach na konsoli. Skoro to prawie członek rodziny, chyba zasługuje na wyeksponowanie w naszym salonie?

Nowocześnie, czyli telewizor niczym obraz na ścianie

Zdaniem AboutDecor umieszczanie telewizora na ścianie stało się bardzo popularne i podkreśla nowoczesny design wnętrza. Nie oznacza to jednak, że nie możesz przy tym nieco zaszaleć z aranżacją salonu, aby odbiornik nie stanowił głównego elementu dekoracyjnego wnętrza. Jak zatem wyeksponować telewizor na ścianie?

Pomysłów mamy co najmniej kilka. Możesz na przykład postawić na jednolity kolor ściany, jeśli Twój telewizor wyposażony jest w funkcję podświetlania kolorem za odbiornikiem, stwarzając przy tym wrażenie, że obraz wychodzi poza ramy ekranu. W tym wypadku jednak należy umieścić telewizor nieco odsunięty od ściany – pomogą w tym specjalne uchwyty, które posiadają możliwość regulacji ustawienia odbiornika.

Możesz także zdecydować się na umieszczenie telewizora na… ścianie z cegieł – dodadzą wnętrzu ciepła i na pewno wyeksponują obecność urządzenia. Brak podświetlenia to również podstawa do zawieszenia telewizora na wzorzystej ścianie (tapeta) lub o intensywnej barwie.

Chcesz nieco skryć obecność ekranu na ścianie? Wkomponuj go między ramki ze zdjęciami.

W każdym z powyższych przypadków należy pamiętać o jednej kwestii. Aby urządzenie sprawiało wrażenie lewitującego nad ziemią, konieczne jest zamaskowanie okablowania. Warto pomyśleć o tym podczas przygotowań do aranżacji salonu.

Klasycznie, czyli ekran na nóżkach

Wolisz klasycznie? Fachowcy z AboutDecor wiedzą, jak możesz wkomponować telewizor do swojego salonu. Uchwyt na ścianę zastępujesz klasycznymi nóżkami lub stopką. Staraj się przy tym zachować stabilność urządzenia, aby nie spadło na podłogę przy przypadkowym zetknięciu z rączkami małych użytkowników.

Pierwsza propozycja – umieść telewizor na komodzie lub szafce rtv. Im większy model, tym niższa i szersza powinna być szafka. W przypadku komody możesz postawić inne dekoracje typu wazon czy ramki zdjęć odbiornika. Dobrym rozwiązaniem będzie także otoczenie telewizora regałami na książki czy inne dekoracje. Pamiętaj jednak, by zachować pewien odstęp od urządzenia, żebyście mogli skupiać się na ekranie – nie pamiątkach wokół.

Jeśli z telewizora korzystasz rzadko i nie chcesz go eksponować – zrób, jak nasi dziadkowie i umieść go w witrynie, którą możesz otwierać i zamykać, gdy tego potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj