Pięknie ukwiecony balkon czy taras to jedna z charakterystycznych cech lata. Idąc ulicą często zerkamy na kolorowe okna, pięknie wyglądające z zewnątrz, ale i wewnątrz mieszkania. Kolorowe balkony doceniają niektóre miasta organizując konkursy na najpiękniej ukwiecony balkon. Właściciele mieszkań, który ustawiają donice z kwiatami na balkonach od lat wypracowali sobie własną estetykę i dobór kwiatów balkonowych, ale co mają zrobić osoby, które właśnie otrzymały możliwość włączenia się w ten balkonowy trend?

Uniwersalne kwiaty na balkon i rabaty

Od lat najpopularniejszymi kwiatami na balkon są pelargonie i begonie. Jest ich mnóstwo u każdego ogrodnika czy w sieciówkach ogrodowo-budowlanych. Są tanie, dostępne, w kilku kolorach, a jeżeli uda się zgrać dobrą ziemię z wysokiej klasy roślinami efekt jest naprawdę spektakularny, chociaż już trochę banalny.

Poszerzając katalog kwiatów balkonowych warto zwrócić uwagę na niezwykle kolorowe surfinie. To stosunkowo delikatne rośliny, kwitnące przez całe lato. Trzeba o nie dbać, nawozić i nawadniać a one odwdzięczają się intensywnym kwitnieniem, kolorami lata i zapachem. Surfinie nie lubią jednak nadmiaru wilgoci, dlatego komponując je na balkonach czy tarasie trzeba zadbać o zadaszenie lub w trakcie intensywnego deszczu wstawiać te urocze kwiaty balkonowe do domu.

Kwiaty balkonowe zwisające tworzą zjawiskowe kompozycje

Balkon to idealne miejsce prezentacji dla wielokolorowych kwiatowych kompozycji. Kwiaty balkonowe zwisające przez poręcz, choćby takie jak werbena zwisająca, tworzą niezwykły efekt. Werbena charakteryzuje się atrakcyjnymi kwiatostanami o różnej kolorystyce. Kompozycje rośliny mogą łączyć kwiaty w kolorze białym, czerwonym, różowym i niebieskim. Połączenie kilku barw na balkonie daje spektakularny efekt. Werbena zwisająca lubi dużo słońca, dlatego doskonale rośnie na balkonach długo nasłonecznionych, trzeba jednak pamiętać o podlewaniu.

Do tej grupy kwiatów balkonowych i tarasowych zalicza się wilec. Może on swobodnie zwisać z balkonu, ale też przy wykorzystaniu specjalnych podpórek, zbiór kwiatostanów tworzy niezwykle efektowne barwne kurtyny. Wilec wykorzystuje się do ozdoby dużych balkonów oraz tarasów. Jako roślina jednoroczna bardzo szybko się rozrasta, co pozwala na osiągnięcie oczekiwanego efektu. Wilec może osiągnąć nawet 4m wysokości. To roślina niezwykle komfortowa w uprawie, rośnie w każdym nasłonecznieniu.

Kwiaty balkonowe to niezwykle wdzięczna i barwna ozdoba balkonów. Najwięcej pracy wymaga na początku sezonu, potem już tylko trzeba je doglądać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj