Komary i muchy, potrafią zepsuć przyjemne chwile spędzane na balkonie czy tarasie. Dobrym rozwiązaniem jest montaż moskitiery na drzwi balkonowe. Moskitiery to drobna siatka zabezpieczająca, które ograniczają gromadzenie się owadów w pomieszczeniu. Dzięki nim można cieszyć się przyjemnymi chwilami na świeżym powietrzu, bez obecności tych uciążliwych gości.

Moskitiery drzwiowe — zalety

Moskitiery drzwiowe pozwolą Ci cieszyć się wiosennymi i letnimi wieczorami bez krwiopijczych insektów, które mogą wlatywać do domu. Wiele osób jest zmuszonych w ciepłe dni zrezygnować ze świeżego powietrza w pomieszczeniach, aby uniknąć ukąszeń komarów, bzyczenia much, uciążliwych os i trzmieli. Już jedno uchylone okno, a w szybkim tempie w pomieszczeniu zaroi się od uciążliwych owadów. Chcąc tego uniknąć, warto zamontować moskitierę, by cieszyć się otwartym oknem i świeżym powietrzem w pomieszczeniu bez owadów w ciepłe dni.

Właściwości moskitier drzwiowych to nie tylko obrona przed niechcianymi gośćmi z zewnątrz. Moskitiery na drzwi zewnętrzne skutecznie blokują również dostęp kurzu, liści i pyłków roślin do wnętrza domu. Dzięki temu można zachować czystość i higienę w pomieszczeniach, ograniczając konieczność częstego sprzątania.

W przeciwieństwie do tradycyjnych zasłon czy rolet siatka moskitiery drzwiowej nie ogranicza widoczności na zewnątrz ani ilości dostępnego światła naturalnego. Moskitiery są montowane w taki sposób, by nie kolidować systemom okiennym, takimi jak plisy czy rolety. Warto więc zamontować je we wszystkich pomieszczeniach, które chcemy chronić.

Rodzaje moskitier balkonowych i drzwiowych

Moskitiery na drzwi balkonowe występują w wielu rodzajach. Każdy z nich ma swoje zalety. Ich wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji, estetyki oraz wymagań dotyczących montażu i demontażu. Najpopularniejsze rodzaje moskitier:

  • moskitiera ramkowa — ramka montowana jest do futryny okna lub drzwi balkonowych. Jest to rozwiązanie na stałe, które nie wymaga demontażu po sezonie;
  • moskitiera na rzepy — często montowana w oknach, jest łatwa w instalacji i demontażu;
  • moskitiera plisowana — idealna dla drzwi balkonowych i tarasowych, oferuje łatwość użytkowania i estetyczny wygląd;
  • moskitiera rolowana — pozwala na szybkie schowanie siatki, gdy nie jest potrzebna, szczególnie poza sezonem letnim;
  • moskitiera lamelowa — czyli moskitiera na drzwi balkonowe, która składa się z pionowych pasów, ułatwiających przejście i zapewniających ochronę przed owadami.
  • moskitiera magnetyczna — wyposażona w magnesy, umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie.

Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszy się moskitiera drzwiowa wykonana z włókna szklanego. Są one trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ich cechą charakterystyczną jest dobre przepuszczanie światła i świeżego powietrza.

Sposób montażu moskitiery na drzwi

Moskitierę drzwiową można zamontować samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Drzwi tarasowe muszą być dokładnie wymierzone, aby odpowiednio dopasować moskitierę, zarówno tą do samodzielnego montażu, jak i tą do montażu przez specjalistę. Należy uwzględnić zarówno ramę drzwiową, jak i przestrzeń pomiędzy framugami.

Ramę moskitiery montujemy na obrzeżu drzwi za pomocą odpowiednich śrub lub wkrętów. Pamiętaj o zachowaniu równomiernego napięcia siatki. Po zamocowaniu ramy rozwiń siatkę moskitiery i zamocuj ją na ramie, dbając o równomierne rozłożenie i napięcie. Możesz użyć specjalnych klipsów lub taśmy montażowej, które są często dołączone do zestawu.

Po zainstalowaniu moskitiery w drzwiach balkonowych przetestuj jej działanie, upewniając się, że drzwi otwierają się i zamykają płynnie, a siatka jest odpowiednio napięta. W razie potrzeby dokonaj drobnych regulacji.

Dopasowana moskitiera drzwiowa to ochrona prywatności. Zapewnia spokojne lato bez insektów oraz komfort i zacienienie domu w słoneczne dni. Moskitiera na drzwi świetnie sprawdzi się w przypadku dużych drzwi balkonowych lub tarasowych, chroniąc salon i resztę domu przed uciążliwymi owadami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj