Urządzając mieszkanie dobrą taktyką jest, aby wybrać jeden konkretny styl, w kierunku którego chce się iść. Jest ich na tyle wiele, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Od miłośników delikatności, subtelności, niczym z majestatycznej Francji, dla których idealnie sprawdzi się styl prowansalski, przez lubiących się w przestrzeniach pełnych bogactwa, przepychu, stawiających na styl glamour, po osoby ceniące sobie przytulność, funkcjonalność i uwielbiających jasne przestrzenie, którzy zdecydować się powinni na skandynawski. Znajdzie się też coś wręcz perfekcyjnego dla wszystkich osób, kochających historię, którym zależy na tym, aby wnętrze ich mieszkania miało duszę. Zamiłowanie do starych rzeczy, jednocześnie w połączeniu z nowoczesnością daje nam właśnie styl vintage. Jest on idealny do ogromnych domów, jak i ekskluzywnych apartamentów Warszawa. Sprawdź, jak urządzić swoje mieszkanie w tym stylu, aby czuć się w nim przytulnie i komfortowo oraz jakimi konkretnie zasadami się on kieruje!

Trochę o stylu vintage

Sam w sobie styl vintage oznacza zamiłowanie do starych rzeczy, lecz nie można powiedzieć, że są to antyki. Ważna w tym wszystkim jest historia, która kryje się za elementami pomieszczenia. Słowo vintage w pewien sposób związane jest z winem. Słusznie kojarzyć się ono może głównie z modą, gdyż właśnie w tamtych sferach było pierwotnie używane, dopiero później zaczęto go używać w przypadku branży wnętrzarskiej. Nie odnosi się on do żadnego konkretnego okresu czasu, choć głównie cofa do XX wieku, to stamtąd przede wszystkim czerpie inspiracje. W Polsce są to najczęściej lata 50. oraz 60. ubiegłego wieku. Jest on u nas spopularyzowany głównie, wbrew temu co może się wydawać, przez ludzi młodych.

Od czego zacząć?

Jedną z najważniejszych rzeczy w każdym stylu jest oczywiście paleta kolorów, z których można korzystać, podczas urządzania wnętrza. Tutaj jest o tyle dobrze, że kolorystyka jest naprawdę zróżnicowana. Najmilej widzianymi kolorami są jednak zieleń, pomarańcz, czerwień i błękit. Biel nie jest tutaj pożądana (oprócz ścian, gdyż w tym przypadku może stanowić tło dla Twoich dodatków), tak samo zresztą jak róże. Pastelowe odcienie wcześniej wymienionych kolorów to najlepszy pomysł, choć nie jest to konieczne. Wszystkie z nich sprawdzą się idealnie w mieszkaniu urządzonym w stylu vintage, oprócz tego tapeta w stylu retro może być naprawdę fantastycznym pomysłem! Jeśli mowa o tym, czym powinna zostać wyłożona podłoga, jest to jasne drewno, bądź płytki, dodatkowym atutem będzie zdecydowanie się na mały, wzorzysty dywanik.

Czym jeszcze charakteryzuje się styl vintage?

W każdym mieszkaniu jedną z podstaw stanowi nic innego jak meble. W danym stylu powinny być one przede wszystkim drewniane, dodatkowe punkty Twoje mieszkanie dostanie, jeśli będą one skalane upływem czasu! Szczególnie dobrze mogą zadziałać te z wysokiej jakości materiału. Nie można tu oczywiście zapomnieć o dodatkach, mogą stanowić nawet najbardziej istotny element. Drewno, skóra, metal, jak i ceramika będą idealne, jeśli chodzi o styl vintage. A może by tak zainwestować w gramofony i płyty winylowe? Są one niemalże esencją przeminionych lat, a ich dźwięk jest fantastyczny! Jedno jest pewne, żaden inny styl nie zapewni Twojemu mieszkaniu takiej duszy, jak właśnie vintage!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj