Osiągnięcie spójności aranżacji jest jednym z najważniejszych kryteriów powodzenia dla osób urządzających wnętrza. W salonie i sypialni często decydujące znaczenie ma nie tylko kolorystyka oraz jednolity styl mebli, ale także dobór właściwych dodatków. Podobnie jest w przypadku jadalni. Tam jednak kluczowy dla całościowego efektu jest wybór nakrycia na stół, które musi pasować do ogólnej aranżacji i swoim wyglądem cieszyć oko podczas każdego posiłku.

Warto zatem pomyśleć nad zakupem eleganckiego nakrycia stołu, które będzie nie tylko trwałe, ale i estetyczne. Dobrym pomysłem jest zwrócenie się z pomocą do profesjonalnego sklepu z porcelaną. Oferują one szeroki wybór produktów, a w internetowych salonach sprzedaży często można natrafić na atrakcyjną promocję cenową. Dziś prezentujemy kilka propozycji z katalogu e-sklepu Porcelanaonline.pl i mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich przynajmniej jedną ciekawą inspirację.

Naczynia do picia. Kup stylową filiżankę lub kubek

Na samym początku przyjrzyjmy się zestawom porcelany, które zawierają najwięcej rodzajów produktów. Z pewnością wielu klientów, którzy dotychczas nie interesowali się zakupem eleganckiego nakrycia stołu, kojarzą markę Rosenthal. Sklep z porcelaną Porcelanaonline.pl jest autoryzowanym dostawcą tej znanej na świecie firmy. Między innymi dlatego katalog porcelany Rosenthal jest najbardziej rozbudowany.

Na uwagę zasługują przede wszystkim filiżanki należące do kolekcji Rosenthal Classic Biała Maria. To flagowa linia marki, która ujmuje klientów prostotą projektu i uniwersalnością oszczędnego wzornictwa. Biel porcelany i brak dodatkowych akcentów kolorystycznych sprawia, że filiżanki do kawy oraz filiżanki do herbaty Biała Maria pasują niemal do każdej aranżacji zastosowanej w jadalni.

Nieco bardziej wyrafinowane są filiżanki z kolekcji Rosenthal Classic Sanssouci Gold. Historia projektu zastawy sięga 1894 roku, kiedy to stworzył go Karl Bayreuther. Seria Sanssouci była jedną z pierwszych w dziejach marki Rosenthal. Do dziś określa się ją mianem „królewskiej”, a to za sprawą inspiracji stylem rokoko i wnętrzami poczdamskiego pałacu Sanssouci. Porcelanie nadano barwę wanilii i ozdobiono delikatnym złoceniem.

Ponadto warto z kategorii nakrycia na stół wyróżnić gustowne kubki. Nie muszą stanowić kompletu razem z filiżankami, zwłaszcza gdy używa się ich do picia herbaty przy komputerze lub przed telewizorem. Zachęcamy do rozważenia zakupu np. kubka Dragonfly Butterfly Meadow. Został wyprodukowany przez amerykańską markę Lenox. Nieco pofałdowane zwieńczenie otwartej czaszy ciekawie przełamuje schemat projektu, a subtelny element graficzny wzbogaca całość i zachęca do chwili relaksu.

Inne elementy zestawu nakrycia na stół

Oczywiście, nie samymi napojami człowiek żyje. Cóż to byłoby za eleganckie nakrycie na stół bez talerzy, półmisków i miseczek. W szerokim asortymencie sklepu z porcelaną Porcelanaonline.pl można kupić stylowe produkty prosto z manufaktury. Warto dodać, że talerze dostępne są w różnych rozmiarach (o średnicy od 17 do 28 cm). Można zatem podać na nich desery lub dania obiadowe. Kolekcja zawiera także talerze głębokie do zup, miseczki na lody lub drobne owoce oraz kompotierki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here