Cudowne, morskie kolory to zdecydowanie podstawa stylu hampton. Urządzone według niego mieszkanie nie jest jedynie gwarancją komfortu i funkcjonalności, na które liczy każdy człowiek, który aranżuje swoje mieszkanie, jednocześnie jest to niesamowity, przytulny klimat, który został stworzony dla wszystkich osób, ceniących sobie nastrojową atmosferę i wygodę. Oprócz tego styl hampton cechuje ogromna klasa, szyk, elegancja i co najważniejsze, wyczucie stylu. Wszystkie elementy, w które mieszkanie zostanie wyposażone powinny mieć jak najlepszą, najwyższą jakość. Słowem klucz jest w tym przypadku słowo luksus, warto jednak pamiętać, że w tym przypadku należy zapomnieć o wszelkich formach przepychu. Styl wręcz stworzony dla nadmorskich posiadłości, lecz równie dobrze sprawdzi się w przypadku nowego mieszkania Warszawa. Sama w sobie nazwa pochodzi tutaj od leżącego w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Wirginii, miasta. Położone jest centralnie nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, dzięki czemu cechuje się właśnie morskimi elementami. Czym dokładnie charakteryzuje się styl hampton oraz jak urządzić swój kącik według jego zasad?

Czym charakteryzuje się styl hampton?

O czym koniecznie powinieneś pamiętać, kiedy aranżujesz swoje mieszkanie w stylu hampton? Jakie będą najważniejsze elementy, o których wręcz nie możesz zapomnieć? Warto zacząć tutaj od kolorystyki, podstawą są oczywiście w tym przypadku jasne kolory. Na jakie najlepiej postawić? Przede wszystkim wszelkie odcienie bieli, beżu, a w kwestii dodatków oczywiście wszelkie morskie kolory. Wręcz idealne będą tutaj granat oraz turkus, a do tego wszelkie warianty takie jak granit i koral, nie można też nie wspomnieć o czerwieni. Pomieszczenia nie mogą być jednak nimi całe wypełnione, powinny to być pojedyncze elementy, dzięki którym przestrzeń stanie się bardziej charakterna. W stylu hampton bardzo ważne jest oświetlenie, żyrandol jest niemalże konieczny. Same meble powinny mieć formy jak najbardziej proste, lecz na całe szczęście nie jest wymogiem, aby wszystko idealnie do siebie pasowało. Co jeszcze genialnie sprawdzi się, jeśli chodzi o styl hampton? Oczywiście, że będą to gigantyczne kanapy oraz fotele!

Duża przestrzeń w salonie

Jeśli chodzi o styl hampton, najważniejszym pomieszczeniem będzie tutaj nic innego jak salon. Przestrzeń powinna być w nim jak największa, przeznaczona wprost do odpoczynku, w którym czas spędzać będzie mogła cała rodzina. Nie wolno zapomnieć także o zabudowie meblowej, na której pojawi się mnóstwo książek oraz mnogość pamiątek rodzinnych. Znajdować powinna się tam kanapa, oczywiście z materiału jak najlepszej jakości, a na niej wiele poduszek, najlepiej w kolorystyce morskiej, idealnej do wnętrz urządzonych w stylu hampton. W pomieszczeniu warto postawić na przytulność, której dodadzą świece oraz świeże kwiaty. A jak powinien wyglądać żyrandol, który wcześniej został wspomniany? Przede wszystkim warto tu postawić na te metalowe, bądź kryształowe, ważne jednak, aby nie były kiczowate, dobrać je należy z rozwagą.

Inna odmiana stylu hampton

New hampton jest odmianą stylu hampton, która powstała poprzez eksperymentowanie z jej pierwowzorem. Czym różnią się one od siebie? Zasadniczą różnicą jest tu to, że new hampton jest znacznie bardziej nowoczesny, a paleta kolorów ma dużo więcej do zaoferowania, niżeli w przypadku oryginału. Przykładowo,  nie trzeba wybierać tutaj odcieni morskich ani bieli czy też beżu. Dodać można jednak lawendę, brąz, a także uwielbiane przez większość złoto. Meble również mogą wyglądać znacznie inaczej, te ogromne, wiktoriańskie i luksusowe, są wyparte przez meble geometryczne. Drewno nie jest tutaj koniecznym materiałem, zamiast tego idealnie sprawdzi się metal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj