Nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu, aby zmienić dotychczasową aranżację. Wystarczy wymienić akcesoria do wnętrz, aby uzyskać zupełnie inny efekt. Nawet niepozorne dodatki typu poduszki potrafią mocno wpływać na wystrój wnętrza. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, mnogość kolorów, wzorów, kształtów, wymiarów, zdobień. Poduszki mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów, pełnić rozmaite funkcje. Będą mile widziane w sypialni, salonie, pokoju dziecięcym czy nawet w jadalni. Pora zastanawiać się nad tym, do czego konkretnie mogą przydać się poduszki.

Liczne zastosowania poduszek w domowych wnętrzach

Poduszka nie służy wyłącznie do podpierania głowy podczas spania. Może być także praktyczną dekoracją, puszystym podnóżkiem. W domowym gabinecie sprawdzi się poduszka, która odciąży nogi. Można śmiało położyć ją na klasycznym podnóżku. Oczywiście istotne będzie to, aby dopasować ją do mebla. Jeśli pufa ma okrągły kształt, to wystarczy niewielka poduszka kolista. Z kolei do masywnego podnóżka trzeba już dobrać większą poduszkę, najlepszy będzie model w kształcie prostokąta. Jeśli ma mieć wysokie walory estetyczne, to warto wybrać poduszkę z modnymi frędzlami. W jadalni również przydadzą się poduszki, szczególnie na krzesłach, aby zwiększyć komfort podczas spożywania posiłków. Istotne jest to, aby poduszki na krzesła były płaskie, miały twardsze wypełnienie.

Godne polecenia będą także poduchy na podłogę, które można położyć przy ławie lub stoliku kawowym. Będzie to nowoczesna alternatywa dla krzeseł, które zajmują sporo miejsca. Warto postawić na poduszki o ciekawym designie, dzięki czemu staną się niebanalną dekoracją wnętrza. Dzieci uwielbiają poduszki, więc nie może ich zabraknąć w ich pokoju i to nie tylko na łóżku. Warto sięgnąć po większą liczbę poduch do siedzenia i umiejscowić je bezpośrednio na podłodze. Będą zapewniać dodatkową ochronę, amortyzować upadki, o które nietrudno w przypadku dzieci. Posłużą także do zabawy, będą wygodnym miejscem do siedzenia podczas czytania i odpoczynku.

W jaki sposób można wykorzystać poduszki w domu?

Poduszka idealnie sprawdza się w roli zagłówka, więc nie może zabraknąć jej w łóżku. Najlepiej będzie wyposażyć się w kilka poduszek o wysokich walorach dekoracyjnych. Można je ułożyć obok siebie na ścianie, przy której stoi łóżko. Pozwoli to uchronić się przed nieprzyjemnym chłodem, twardą ścianą. Podczas wybierania poduszek na kanapę warto mieć na uwadze to, aby były one kontrastowe do koloru pokrowca mebla. Poduszki przydadzą się także na krzesła do ogrodu, powinny być one wykonane z materiałów wodoodpornych, trwałych i niepodatnych na uszkodzenia mechaniczne. Znaczenie ma również odporność na blaknięcie, aby przez długi czas zachowały swoje pierwotne walory estetyczne. Poduszka idealnie sprawdzi się jako siedzisko na zimny i twardy parapet. W ten sposób można stworzyć wygodne miejsce do siedzenia i czytania lub delektowania się ulubionym napojem. Jak widać, możliwe jest wykorzystanie parapetu do zaaranżowania kącika wypoczynkowego z widokiem na okolicę/ogród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here