fot. materiały prasowe

Bateria to nieodłączna część zlewozmywaka, od której zależeć będzie działanie całego urządzenia. Na zakup baterii należy zwrócić uwagę, niezależnie czy mowa o wyposażeniu zlewozmywaka w domowej kuchni, czy profesjonalnej restauracji. Dobrze dobrana bateria pomoże w sprawnym przeprowadzeniu takich prac jak zmywanie naczyń, czyszczenie i skrobanie warzyw, mycie kuchennych blatów. Poniżej rozwijamy temat zakupu kuchennej baterii – podpowiadamy czym powinna odznaczać się wytrzymała i solidna bateria oraz jak krok po kroku dokonać zakupu, by okazał się udany.

Funkcje i zastosowanie baterii zlewozmywakowej

Zakup baterii powinien być zaplanowany i poprzedzony zakupem samego zlewozmywaka. Jest to o tyle ważne, że poszczególne baterie mogą różnić się sposobem i miejscem montażu. Podstawowy podział obejmuje baterie stojące i naścienne. Pierwsze z nich wprowadza się w otwór wykonany na powierzchni zlewu lub blatu. Ten typ baterii jest obecnie najczęściej stosowany, a ich montaż uważa się za najprostszy. Poprzez otwór do baterii doprowadza się wężyki przewodzą ciepła i zimną wodę.

Baterie ścienne montuje się do złączy wychodzących z powierzchni ściany. Rozwiązanie takie jest rzadziej stosowane, jednak ma swoje ewidentne zalety. Przede wszystkim, pozwala zaoszczędzić nieco wolnej przestrzeni. Większość „przewodów” znajduje się w strukturze ściany, a nie pod blatem.

Baterie wygodne w użyciu i praktyczne

Ważnym elementem każdej baterii zlewozmywakowej jest wylewka, przez którą wypływać będzie woda. Wylewka może mieć różną długość i być wyprofilowana w rozmaity sposób. Ponieważ baterie zlewozmywakowe kuchenne powinny być maksymalnie wygodne w czasie codziennego użytku, radzimy sięgać przede wszystkim po wylewki o prostej konstrukcji. Dobrym wyborem są wylewki wysokie, które pozwalają na precyzyjnie ustawienie miejsca skapywania wody. Jeszcze lepiej sprawdzają się wylewki elastyczne, w formie wężyków. Ich ustawieniem możesz swobodnie manipulować, kierując strumień wody tam, gdzie akurat jest potrzebny.

Polecamy także zrezygnować z baterii wyposażonych w dwa pokrętła, uruchamiające osobno upływ wody zimnej i ciepłej. O wiele lepiej sprawdzają się pojedyncze uchwyty lub dysze, którymi sterujesz jednocześnie zimną i ciepłą wodą. Jeśli zależy Ci na trwałości baterii, dobrym wyborem będą modele, w których korpus i uchwyt stanowią jedną, zwartą bryłę.

Perlator to element zwieńczający wylewkę. Jego zadaniem jest napowietrzanie spływającej wody, czyli doprowadzenie do zwiększenia jej objętości. Dzięki temu, w czasie wykonywania takich codziennych obowiązków jak zmywanie naczyń, zużywasz mniejszą ilość wody. Perlator to dziś wybór obowiązkowy, a w wielu bateriach jest dodawany do zestawu.

Bateria solidna i wytrzymała – czyli jaka?

Ponieważ baterie narażone są na szkodliwe oddziaływanie – takie jak wilgoć, środki czyszczące, detergenty – powinny być wykonane z materiałów zwiększających ich żywotność. Do takich należy chrom oraz mosiądz, stosowane chętnie w produkcji baterii kuchennych. Pokryte nimi baterie są odporne na procesy korozje, nawet po wielu latach ekspozycji na wilgoć. Ponadto, są łatwe w czyszczeniu.

Chrom i mosiądz to także materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich powierzchnia pozostaje szlifowana i połyskliwa przez długi okres czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj