Mówi się, że grillowanie to „narodowa aktywność Polaków” w okresie od wiosny do jesieni. Gdy tylko robi się cieplej, mnóstwo osób tłumnie wyrusza na działkę czy do ogrodu, aby rozpalić grill i przygotować smakowity posiłek. Na rynku znajdziesz różne rodzaje i modele urządzeń. Które z nich wybrać? Podpowiadamy, czym cechują się różne typy grillów.

Popularny grill węglowy

Od lat najpopularniejszym rodzajem grilla jest model węglowy. To idealne rozwiązanie dla osób szukających sprzętu do używania na świeżym powietrzu. Konstrukcja tego rodzaju urządzeń jest bardzo prosta – palenisko jest wsparte na solidnych nogach, a pod rusztem pali się węgiel drzewny. Powstały podczas spalania charakterystyczny dym wydobywa walory smakowe z potraw. Nie dla wszystkich jest on jednak przyjemne. Jeśli nie lubisz zapachu dymu z grilla, zdecyduj się na model bezdymny, np. Lotus Grill. To urządzenie, w którym węgiel nie ma styczności z tłuszczem wydobywającym się z potraw, co sprawia, że nie powstaje gryzący dym. Lotus Grill zapewnia doskonały smak przygotowywanych posiłków, a przy tym likwiduje nieprzyjemne zapachy, co również wpływa na przyjemność jedzenia.

Wygodny w obsłudze grill gazowy

Poza grillem węglowym masz też do wyboru model gazowy. Jest on szczególnie polecany osobom, które nie mają ochoty pilnować, aby ogień pod paleniskiem nie wygasł. Grill ten jest zasilany gazem ziemnym albo z butli. Dużą zaletą tego sprzętu jest możliwość uzyskania wyjątkowego smaku mięsa wołowego, kojarzącego się z kuchnią amerykańską. Urządzenie pozwala ponadto bardzo szybko i wygodnie rozpalić ogień. Co istotne, podczas pracy produkt utrzymuje stałą temperaturę, którą można dodatkowo regulować, aby ustawić parametry optymalne do przygotowywania konkretnych potraw. Przygotowanie potraw na tym grillu nie zajmuje zatem dużo czasu, a jedzenie jest kruche i smaczne.

Grill elektryczny na balkon

Jeśli nie chcesz lub nie masz możliwości, aby grillować na działce bądź w ogrodzie, wykorzystaj grill elektryczny. To sprzęt umożliwiający przygotowywanie posiłków na balkonie, w kuchni lub dowolnym innym zamkniętym pomieszczeniu. Model ten sprawdzi się więc szczególnie dobrze u osób mieszkających w kamienicy bądź w bloku, gdzie korzystanie z grilla węglowego albo gazowego na balkonie jest nielegalne. Urządzenie pozwala na grillowanie przez cały rok, niezależnie od pogody, a korzystanie z niego jest łatwe i wygodne. Szybko się nagrzewa i utrzymuje stałą temperaturę na długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj