Styl skandynawski nabierze przytulnego charakteru, gdy udekoruje się wnętrze. W tym celu najlepiej sięgnąć po plakaty na ścianę, które pozwolą w oka mgnieniu odmienić przestrzeń. Jakie wzory będą tutaj pasować? Lista propozycji jest całkiem długa!

Plakaty ścienne dają wiele aranżacyjnych możliwości. Nie chodzi tylko o wybór wzoru, ale także o sposób, w jaki taką ozdobę się wyeksponuje. Przedstawienie można oprawić w antyramę lub ramę, co da zupełnie inny efekt, można zawiesić pojedynczy plakat, tryptyk lub skomponować gallery wall, która będzie się składać z kilku różnych wzorów. Właśnie ta wielość propozycji sprawia, że chcąc ożywić wystrój, warto zdecydować się na plakaty. Styl skandynawski stanie się dzięki nim bardziej przytulny.

Błyskawiczna metamorfoza wnętrza? Plakaty na ścianę!

Efektowny plakat w ramie – zawieszony nad kanapą w salonie lub nad wezgłowiem łóżka w sypialni – stanie się akcentem, który wprowadzi nową jakość do przestrzeni. Wzór dopasowany stylistycznie i kolorystycznie do wystroju stanie się ozdobą, która będzie się zachwycająco prezentować przez lata. Być może jeden plakat na ścianę nie zmieni pokoju o 180 stopni, ale jeśli zdecydujemy się na 2 lub 3, wówczas metamorfoza wystroju będzie już widoczna.

Styl skandynawski to przede wszystkim jasna kolorystyka, przełamana szarymi, beżowymi lub brązowymi akcentami. Znajdziemy tutaj naturalne tekstylia, drewniane meble, a coraz częściej także wiklinowe dodatki. Przestrzeń urządzona jest praktycznie i do pewnego stopnia minimalistycznie. Nie ma tu zbędnych elementów, wszystko jest na swoim miejscu, a całość jest bardzo funkcjonalna. Najlepszą ozdobą takiej aranżacji stanie się właśnie plakat.

Plakaty do salonu inspirowane skandynawską naturą

W domu inspirowanym północną estetyką nie powinno zabraknąć akcentów dekoracyjnych nawiązujących do skandynawskiej przyrody. Takie elementy najłatwiej wprowadzić za pomocą ściennych dekoracji. Jakie motywy przedstawieniowe będą się najlepiej tu prezentować?

Z pewnością jako pierwsze warto przywołać leśne plakaty w stylu skandynawskim. Mogą przedstawiać zarówno liściaste, jak i iglaste drzewa. Chcąc utrzymać minimalistyczny charakter wnętrza, doskonałym rozwiązaniem będzie czarno-biały wzór w postaci rysunku przedstawiający brzozy. Taki motyw będzie kolorystycznie pasował do pomalowanego na biało salonu. Inną propozycją, która stanie się wyrazistym elementem w przestrzeni, jest zamglony iglasty las widziany z lotu ptaka.

W skandynawskim wystroju świetnie będą się prezentować również plakaty z górami. Pięknie będzie wyglądać fotografia ukazująca ośnieżone pagórki, ale można też zawiesić na ścianie nowoczesną ilustrację ukazującą szczyty jako kilka trójkątów. Taki wzór w wielkim formacie od razu przyciągnie wzrok, choć będzie się odznaczał minimalistycznym charakterem.

Nastrojowe plakaty do sypialni z leśnymi zwierzętami

Pozostając w temacie natury, teraz zaproponujemy plakaty do sypialni z wizerunkami leśnych zwierząt. Takie przedstawienia na ścianie wprowadzą wyjątkowy klimat do wnętrza. Pokój zyska nie tylko bardziej przytulny, ale i nastrojowy charakter. Nad łóżkiem pięknie będzie się prezentować wizerunek majestatycznego jelenia o wielkim porożu. Wzór oprawiony w passe-partout i drewnianą ramę zyska elegancki charakter.

Dużą popularnością cieszą się także plakaty przypominające dawne rysunki przyrodnicze. Takie kompozycje utrzymane w stylu retro będą pasować jak ulał do skandynawskiej sypialni. Dzięki nim zagości tu sowa, wiewiórki, niedźwiedź lub lis. Jeśli tylko pokój jest przestronny, warto wybrać 2 lub 3 takie plakaty i stworzyć z nich piękną, leśną kompozycję nad wezgłowiem łóżka.

Przyroda działa kojąco i uspokajająco, dlatego takie motywy w sypialni nie tylko udekorują skandynawski wystrój, ale stworzą także doskonałe warunki do wieczornego relaksu i porannej pobudki w doskonałym humorze.

Nie tylko plakaty w stylu skandynawskim będą tu pasować

Warto jednak podkreślić, że w skandynawskim wystroju sprawdzą się nie tylko typowo skandynawskie przedstawienia. Do minimalistycznie urządzonego pokoju w jasnej kolorystyce można także wprowadzić nowoczesne kompozycje nie związane z północnymi krajami.

Doskonałym przykładem są abstrakcyjne plakaty do salonu z biało-czarną, malarską kompozycją. Kilka wyrazistych pociągnięć pędzla, plamy rozchlapanej farby lub wzór przywodzący na myśl motyw o nazwie Liquid Marble – każda z tych propozycji sprawdzi się w skandynawskim domu. Ciekawie będą też wyglądać plakaty utrzymane w stylu line art. Są to przedstawienia wykonane za pomocą jednej lub kilku sprytnie poprowadzonych linii. Są minimalistyczne, ale jednocześnie bardzo wyraziste.

Ostatnią propozycją są geometryczne desenie w mocnej kolorystyce. Mogą to być motywy nawiązujące do skandynawskiego folkloru (kwiaty lub konik z Dalarna) lub wzory w duchu mid-century modern. Jeden barwny element pozwoli ożywić pokój. Taka ozdoba sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni.

Udekorowanie skandynawskiej aranżacjami plakatami zagwarantuje, że wystrój stanie się bardziej wyrazisty i jednocześnie przytulny. Można zainspirować się północną naturą i zwierzętami, ale w takiej przestrzeni sprawdzą się także nowoczesne kompozycje z abstrakcją lub kolorowymi deseniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj