Naturalne elementy w wykończeniu wnętrz są niezmiennie stylowym i gustownym dodatkiem. Takich elementów może być naprawdę wiele, a bez wątpienia jednym z nich są osłony przeciwsłoneczne. Żaluzje drewniane? Jak najbardziej, to bardzo dobry wybór. Natomiast doskonałą alternatywą są także żaluzje bambusowe. Nieco tańszy wariant, a efekt jest także bardzo dobry.

Naturalne piękno żaluzji w wielu wnętrzach sprawdzi się bardzo dobrze. Przez lata w polskich domach królowały żaluzje aluminiowe, które do dzisiaj w wielu wypadkach są świetnym rozwiązaniem. Natomiast na co zdecydować się w chwili, gdy jesteś fanem naturalnych dodatków?

ŻALUZJE BAMBUSOWE – DOSKONAŁA ALTERNATYWA DLA ŻALUZJI DREWNIANYCH

Jeśli jesteś na bieżąco z trendami, to z pewnością widzisz, że w wielu realizacjach bardzo efektownie prezentują się żaluzje drewniane. Nie możesz zapominać o żaluzjach bambusowych, które na pierwszy rzut oka zupełnie niczym nie różnią się od drewnianych.

Głównym elementem wszystkich żaluzji są lamele, czyli poziome listewki. W przypadku żaluzji bambusowych występują lamele o szerokości 50 milimetrów, czyli zdecydowanie najpopularniejszy obecnie wariant. Doskonale prezentują się zarówno w montażu do ściany, jak i do sufitu. Istnieje również możliwość montażu do ramy okna, choć jest to zdecydowanie najrzadziej wybierany wariant. Żaluzje bambusowe oferują naprawdę wiele, o czym więcej poniżej.

PODSTAWOWA RÓŻNICE POMIĘDZY BAMBUSEM A DREWNEM

Mówimy, że żaluzje bambusowe są doskonałą alternatywą dla drewnianych. A jakie są podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma przesłonami? Podstawowa różnica wydaje się oczywista. Chodzi rzecz jasna o surowiec i materiał, z jakiego te dwa modele żaluzji zostały wykonane.

W wypadku żaluzji bambusowych mówimy o lamelach, które wykonane są ze sprasowanej trawy bambusa. W związku z tym struktura żaluzji bambusowych jest minimalnie cieńsza od żaluzji drewnianych. Są sytuacje, w których ma to ogromne znaczenie. Cieńsze listewki oznaczają cieńszy pakiet lamel. Na etapie planowania montażu mniejszy pakiet oznacza często po prostu możliwość otwarcia okna.

Oczywiście kolejną różnicą pomiędzy żaluzjami drewnianymi a bambusowymi jest odmienna kolorystyka. Zarówno tu i tu jest ona dosyć szeroka, natomiast odcienie różnią się od siebie. Zdarza się, że w palecie żaluzji bambusowych znajdziesz swój wymarzony kolor, natomiast w drewnianych go nie będzie. Oczywiście sytuacja odwrotna jest również możliwa.

Jeśli już jesteśmy przy kolorystyce, to zwróćmy uwagę na jeszcze jeden fakt. Oprócz lamel istotnym elementem jest również drabinka, która może być taśmowa lub sznurkowa. To jest akurat podobieństwo do żaluzji drewnianych. W przypadku taśmowej możesz dobrać jej kolor do odcienia żaluzji albo jako zupełny kontrast, co również bywa dosyć popularnym zabiegiem.

GDZIE MOŻESZ ZASTOSOWAĆ ŻALUZJE BAMBUSOWE?

Żaluzje bambusowe na wymiar to produkt, który swoje zastosowanie znajdzie w wielu pomieszczeniach naszego wnętrza. Widzimy realizacje z tym produktem w wielu wnętrzach, jak chociażby w salonie czy domowym gabinecie.

Ten rodzaj żaluzji szczególnie dobrze sprawdza się w kuchniach, gdzie kolorystycznie często świetnie sprawdzają się w odniesieniu do koloru podłogi lub mebli kuchennych. Żaluzje bambusowe sprawdzają się zarówno na mniejszych oknach, jak i na dużych przeszkleniach. Mogą idealnie wkomponować się chociażby osłaniając drzwi balkonowe lub tarasowe.

GDZIE KUPIĆ SPRAWDZONE ŻALUZJE BAMBUSOWE?

Wybór osłony okiennej najlepiej poprzeć konsultacją ze sprawdzonym Doradcą. Bogaty wybór kolorystyczny, różne sposoby sterowania (ręczna i elektryczna), zróżnicowane sposoby montażu. To wszystko wymaga ustalenia ze sprawdzonym specjalistą.

Przykładowe realizacje, wstępną wycenę, możliwość zamówienia darmowych próbek – to wszystko możesz sprawdzić tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/zaluzje-bambusowe-50-mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here