Kuchnia stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego mieszkania, jest miejscem spotkań przy rodzinnym stole, w którym członkowie rodziny spotykają się przy wspólnych posiłkach. Najczęściej w kuchni toczą się poważne rozmowy o codziennym życiu, odbywa się przyrządzanie posiłków często z pomocą dzieci, znacznie jednoczące więzi.

Efektywne urządzenie pomieszczenia jest niezwykle ważnym zadaniem, ponieważ dużą część życia spędzamy w jej wnętrzu.
Dla ludzi gotujących często i z pasją aranżacja musi spełniać ich najmniejsze oczekiwania.

Ciepły minimalizm zapewni harmonię i estetyczny porządek panujący w kuchni. Śnieżnobiały kolor mebli, w połączeniu ze stalą i drewnem stworzą idealnie zgraną całość.

Podłoga z olejowanych desek marbau, podkreśli całokształt klasycznego wykonania. Drewniane framugi okien, drzwi, okap, oraz blaty, wykonane z naturalnego budulca podkreślą wyrazisty obraz wnętrza. Dekoracja ścian zależy od panujących trendów, popiele i błękity modne w tym sezonie, zgrabnie wtopią się w otoczenie. Natomiast ciemne drewno, kontrastujące z białymi, lakierowanymi meblami ociepla atmosferę.

Dużą uwagę należy zwrócić na sprzęty kuchenne, które dyskretnie powinny być zabudowane. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w profesjonalne szuflady typu cargo, pozwalające na uporządkowanie potrzebnych przyborów.
Popularne stały się luksusowe wyspy, dzielące pomieszczenia na dwie strefy, jadalną i przeznaczoną do gotowania. Wyspa kuchenna z hebanowego forniru oraz kamiennego blatu, podkreśli nowoczesny styl dekoracji. Odrobinę luksusu zyskać można, dzięki połączeniu wyspy z barkiem, dodatkowo krzesła barowe zapewnią chwile odpoczynku przy gotowaniu.
Minimalizm oznacza rezygnację ze zbędnych ozdób i zagracania przestrzeni sprzętami.

Nie trzeba rezygnować ze wszystkiego, drobne elementy, takie jak szklane witraże, kryształowe wazony, czy pojemniki na przyprawy sprawią, że kuchnia odzwierciedli, panujący w niej klimat.

Oświetlenie jest bardzo istotną sprawą, wpływającą na nastrój. Przytulne i ciepłe pomieszczenie zachęca do spotkań. Słońce jest z pewnością najlepszym źródłem światła, jeśli okno jest duże nie powinno być zasłaniane roletami, zasłonami, jak również wysokimi meblami. W przypadku ciemnej kuchni oświetlenie powinno być intensywne, szczególnie w miejscu przeznaczonym do gotowania i spożywania posiłków. Lampy podsufitowe, led-y i listwy świetlne, proporcjonalnie rozproszone, stworzą miły nastrój

Wisienką na torcie w udanej aranżacji kuchni będzie gustowny, metalowy koszyczek wypełniony owocami, oraz bambusowy dywanik rozłożony na podłodze.

Wyraziście urządzona kuchnia i pomysłowa organizacja przestrzeni, spełni wszelkie oczekiwania domowników, z niej korzystających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj