Przedwojenne kamienice kuszą poddaszami, dającymi duże możliwości aranżacyjne.
Wielu ludzi chętnych na tego typu lokale stawia na niezwykłość mieszkania i starodawny klimat panujący wewnątrz budynku.

Pokój ze skosem idealnie nadaje się na sypialnię połączoną z pokojem dziennym. Typowa wnęka, wykonana z bali jest wyśmienitym miejscem na ustawienie łóżka, kompozycja tworzy naturalny drewniany baldachim. Skosy są praktycznym rozwiązaniem na klarowne rozmieszczenie półek i szaf o zgrabnych kształtach.
Dodatkową zaletą mieszkania na poddaszu są okna umieszczone na dachu, które gwarantują przepływ naturalnego światła, padającego z góry.

Chcąc podkreślić uroki drewnianych bali, należy postawić na odcienie bieli, szarości i intensywnych żółci z domieszką czarnego koloru. Neutralne barwy idealnie kontrastują między sobą. Ściany pokryte białą, barankowatą fakturą, zniszczone upływem czasu podłogi pomalowane farbą w tym samym kolorze uwypuklą pozostałe elementy wykończenia. Na środku cytrynowo- żółty dywan berberyjski i firanki w odcieniu limonki.
Klarowne zagospodarowanie przestrzeni podkreśli urok całego mieszkania.

Ścianę obok wielkiego łóżka ze stalową ramą udekorować można tapetą z motywem kwiatowym, wyśmienicie zaprezentują się słoneczne tulipany, na tle zielonych liści.

Fotele i sofa obite jasną skórą ustawione przy kamiennym kominku stworzą kącik sprzyjający chwilom odpoczynku w atmosferze rodzinnego ciepła.

Stół najlepiej z marmurowym blatem, podtrzymywany na czterech stalowych nogach i dodatki kładące duży nacisk na wymyślną formę. Koślawe wazony, modnie wyżłobione lampki, świece w kuriozalnych świecznikach, wszystko w soczystych kolorach, oraz duża ilość kwiatów zielonych stworzą wyrafinowane, pełne blasku wnętrze.
Skosy na poddaszu są wspaniałą inspiracją na aranżację dziecięcego pokoju, pozwalają na stworzenie bajkowej krainy marzeń. Ukośne sufity dają możliwość urządzenia wnętrza, niczym domku elfów, efektywne ozdoby i tęczowe faktury ścian, zawładną sercami maluchów.

Duży efekt ozdobny wniosą szaro-beżowe poduchy i koce z modnym deseniem.
Oczywiście kombinacja kolorów uzależniona jest od osobistych upodobań, dlatego podane propozycje są jedynie przykładowe.

Mieszkanie pełne światła nie wymaga dużej ilości dodatkowego oświetlenia, stojące lampy i kinkiety w zupełności wystarczą do stworzenia klarownego, przytulnego wnętrza. Ład i harmonia emanujące z pomieszczeń wywołują pozytywne emocje wśród wszystkich przebywających w nich osób. Prostota i funkcjonalność wykorzystana w urządzeniu była pierwszorzędnym warunkiem branym pod uwagę przy aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj