Jakie kolory królują w nowoczesnych aranżacjach? Bez wątpienia są to biele, beże i szarości. Nie bez powodu. To bowiem neutralne odcienie, które uspakajają kompozycję przestrzeni, zwłaszcza jeśli dominują w niej meble lub dodatki w intensywniejszych odcieniach. Wyjątkową sympatią, w procesie tonowania wystroju, obdarzyliśmy szare dywany. Nic dziwnego, nie tylko potrafią idealnie wkomponować się w wystrój każdego projektu, ale również doskonale sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, stanowiąc przy okazji udane miejsce do zabawy z dziećmi. Sprawdź zatem, jak wykorzystać ich potencjał i stworzyć perfekcyjną przestrzeń – rodem z kolorowych magazynów wnętrzarskich.

Dywan szary – z jakimi kolorami koresponduje?

Jedną z najważniejszych jego zalet jest niekwestionowana uniwersalność. Z łatwością można go wkomponować w niemal każdy wystrój domowej przestrzeni. Co więcej, zarówno efektownie prezentuje się solo, jak i w duecie z innymi kolorami. Wiernym towarzyszem są odcienie pastelowe, w szczególności pudrowy róż czy mięta. Z jakimi jeszcze kolorami można połączyć dywan szary? Równie udaną propozycją mogą okazać się żółcie i błękity – zarówno te w zgaszonej, jak i rozbielonej tonacji. Niech jednak nikogo nie zmyli ta zachowawczość w doborze kolorów, albowiem szarości mogą być również udanym tłem dla intensywnych, wyrazistych, w tym ciemnych dodatków. Granat, czerń, czerwień, fuksja, a nawet fiolet i pomarańcza mogą okazać się idealnym kompanem dla dywanu w tym odcieniu.

Do jakich mebli pasuje?

Szary dywan to niewątpliwie ten dodatek, który z łatwością można przemycić do każdego wnętrza, niezależnie od tego, jakie meble oraz elementy wyposażenia się w nim znajdują. Idealnie komponuje się z jasnymi dodatkami, w tym również wykonanymi z litego drewna, jak i lakierowanymi na wysoki połysk. Ożywi zarówno te pomieszczenia, w których królują meble w nowoczesnym, białym kolorze, jak i te wyposażone w myśl klasycznej, drewnianej elegancji.

Stylistyka wystroju i dywan

Szary jest kolorem o niesłychanie wysokim współczynniku uniwersalności. W związku z tym może stanowić uzupełnienie zarówno nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak również tych nacechowanych stylistyką glamour czy New York. Nie można zapominać, że szary dywan jest tym dodatkiem, który potrafi wyeksponować urok z każdego wystroju, nawet klasycznego, angielskiego czy boho. Zasada jest tylko jedna – musi komponować się z indywidualną aranżacją danego wnętrza.

1 KOMENTARZ

  1. Poszalałam z szarościami i zanim się obejrzałam – cały dom okazał się być właśnie w tej kolorystyce. Na swoją obronę mam to, że w każdym pomieszczeniu jest w trochę innych odcieniu i w różnych stylach. Na szary dywan też musiałam się oczywiście zdecydować – jestem zadowolona, to naprawdę uniwersalne i praktyczne rozwiązanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here