Włamanie to jedna z największych obaw właścicieli jednorodzinnych domów, luksusowych apartamentów czy klasycznych mieszkań. Wiele osób stara się minimalizować ryzyko tego typu zdarzeń, inwestując w solidne drzwi, w oknach instalując rolety antywłamaniowe czy zakładając alarmy. Nowoczesne systemy alarmowe mają jednak zdecydowanie więcej zastosowań, a ochrona przed włamywaczami jest tylko jedną z oferowanych przez nie funkcji.

Napady, włamania, wypadki

W klasycznym rozumieniu system alarmowy ma chronić przed zagrożeniem ze strony osób trzecich. Gdy nieuprawniona osoba wejdzie na teren nieruchomości, zainstalowane w ukrytych miejscach czujniki przekażą sygnał do centralki, która uruchomi głośny sygnał dźwiękowy, niekiedy również świetlny oraz wyśle powiadomienie o zagrożeniu do odpowiednich służb, na przykład do nadzorującej nieruchomość firmy ochroniarskiej. Czujniki mogą być zainstalowane w drzwiach i oknach oraz w każdym z pomieszczeń, które chcemy chronić. Nowoczesne systemy alarmowe zabezpieczają nie tylko przed włamywaczami czy wandalami, ale także przed znacznie większym zagrożeniem. Ich częścią mogą być specjalne urządzenia w formie ukrytych guzików uruchamiających cichy alarm, których używa się w sytuacji nagłego zagrożenia oraz tzw. alarmy medyczne, które pozwalają nawiązać kontakt z operatorem i wezwać pomoc, gdy upadniemy i nie możemy samodzielnie się podnieść – rozwiązania idealne dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Ochrona przed pożarem, zalaniem czy zaczadzeniem

Dodatkową funkcjonalnością nowoczesnych systemów alarmowych, które można instalować we współczesnych domach mieszkalnych, obiektach biurowych czy sklepach, są czujniki temperatury, dymu, wody czy tlenku węgla. Zainstalowanie takich czujników i podłączenie ich do alarmu w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo danego obiektu, chroniąc przed różnego rodzaju zagrożeniami. Współcześnie dostępne systemy alarmowe można zintegrować z czujnikiem dymu i temperatury, zabezpieczając się przed pożarem, w czujniki tlenku węgla, minimalizując w ten sposób ryzyko zaczadzenia czy czujniki zalania, które informują o pojawieniu się wody w zabezpieczonym w ten sposób pomieszczeniu, na przykład w piwnicy lub łazience.

Duża różnorodność czujników, które w prosty sposób można zintegrować z centralką alarmową, pozwala zabezpieczyć nieruchomość pod kątem wielu zagrożeń. Wyposażony w nowoczesny system alarmowy dom jest nie tylko lepiej chroniony, ale i bezpieczniejszy w codziennym użytkowaniu. Ryzyko jego zalania czy pożaru jest zminimalizowane, a w przypadku włamania, szansa ujęcia złodzieja na gorącym uczynku jest bardzo duża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here