Wooden table near green armchair and sofa in natural living room interior with plants and leaves posters

Wielu zapracowanych, zabieganych i przemęczonych codzienną monotonią ludzi marzy o bliskim kontakcie z naturą. Hałas i zanieczyszczone środowisko w mieście stanowi motywację do ucieczki na przedmieścia, lub w zacisze wiejskiego krajobrazu.

Nie wszystkich jednak stać na kupno domu otoczonego lasami i jeziorami, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na całkowitą modernizację swoich mieszkań.

Popularnym stylem wśród zapracowanych rodzin stał się ekologiczny sposób aranżacji wnętrz, dający wytchnienie i pożądany odpoczynek.

Wszystkie pomysły na dekorowanie i urządzanie wnętrz czerpane są ze środowiska naturalnego, a podstawowym materiałem wykończeniowym jest drewno. Kolory ziemi, takie jak błękity, żółcie, czernie, zielenie stanowią gamę barw potrzebną do wystroju wnętrza.

Podłoga i ściany pokryte brzozą, orzechem, dębem, lub sosną oddają przyjemną naturalną woń. Dodatkową zaletą drewna jest znakomita izolacja izotermiczna i higroskopijne właściwości regulujące klimat. Ponadczasowe drewno jest naturalnym budulcem regulującym wilgotność powietrza. Podłogi i ściany obite dobrej jakości surowcem stanowią znakomitą akustykę, o którą bardzo ciężko szczególnie w blokach i starym budownictwie.
Hipoalergiczne właściwości, nie uczulają i nie są szkodliwe dla zdrowia.

Zobacz również:  Jak dobrać odpowiednie śruby i wkręty do montażu ozdób oraz obrazków?

Trendy szybko się zmieniają, jednak drewno pozostaje w modzie. Wykonane z afrykańskiej akacji, z fornirem z drzewa palisandru meble zyskały wielu zwolenników. Namiastka egzotyki w aranżacji całkowicie odmieni wnętrze i przybliży mieszkańców do świata flory i fauny. Dodatkowo niezwykłe dekoracje wywołają zazdrość wśród sąsiadów i gości odwiedzających dom. Inspiracje czerpane z natury dają wielkie możliwości aranżacyjne.

Ciepłe drewno połączone z jasnymi barwami idealnie kontrastują. Poroża bawołów, jeleni, skóry zwierzęce, liczne kwiaty doniczkowe i elektryczny kominek w środkowej części salonu stworzą prawdziwy dziki klimat. Znakomity efekt dekoracyjny stanowią fotoobrazy, czarno-białe fotografie w złotych ramach, oraz lustra. Uczucie komfortu i ciepła wywołają skórzane sofy, fotele i pufy, okryte lnianymi narzutami i poduszkami z owczej skóry. Ręcznie dziergane serwetki dekorujące sosnowe stoły i komody, oraz bawełniane zasłonki w oknach zaprezentują się znakomicie.
W urządzeniu mieszkania w stylu eko, wśród drewnianych mebli i naturalnych ozdób, ogromne znaczenie ma oświetlenie. Lampy powinny znajdować się wszędzie, od wbudowanych w sufity halogenów, po kinkiety w kryształowych oprawach i lampy stojące.

Zobacz również:  Mieszkanie urządzone w angielskim stylu

Nowoczesne mieszkanie, urządzone w ponadczasowym stylu, będzie wspaniałym miejscem sprzyjającym wypoczynkowi blisko natury, i to we własnym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj