Film „Pożegnanie z Afryką ”utkwił w sercach i pamięci wielu zwolenników dzikich, egzotycznych krajów, gdzie góruje przygoda i dzikie zwierzęta. Niejeden z nas chętnie odbyłby wyprawę w nieznane, przemierzył niekończące się kresy sawanny i odwiedził afrykańskie wioski.

Kreatywni projektanci wnętrz z myślą o miłośnikach safari stworzyli nowy styl architektury nawiązujący do gorącej i dzikiej Afryki. Aranżacja nie należy do najtańszych form urządzania mieszkań, jednak efekt końcowy jest piorunujący i wart swojej ceny.

Dominującymi kolorami w stylu etnicznym są barwy ziemi: beże, brązy, szarości, czernie i intensywne żółcie. Jednak nie wyklucza się nasyconego fioletu, czy pomarańczy. Do dekoracji ścian użyć można zarówno efektywnie prezentującej się fototapety z afrykańskim krajobrazem, lub tapety wykonanej z tkaniny o modnym deseniu.

Podłogi wykonane z naturalnego drewna, lub kamiennej posadzki, ewentualnie wyłożone wykładziną dywanową ozdobioną cętkami lamparciej skóry, lub pasiastą skórą zebry.

Orientalne meble, fornirowane orzechem komody, szafy, stoły, komody, natomiast sofy, fotele i pufy koniecznie skórzane. W sypialni masywne, drewniane łóżko obite imitacją skóry krokodyla, z pikowanym, dużym wezgłowiem.
Pasiaste i cętkowane zasłony, koce, pledy, pościel i poduszki znakomicie wkomponują się w wystrój.
Ręcznie malowane obrazy, kamienne dekory, tkaniny ścienne, kosze wiklinowe, rzeźby, imitacje kości słoniowej, oraz liczne wazy i figurki stworzą prawdziwe królestwo afrykańskie.

Nieodłącznym elementem wystroju są trawy, babusy i egzotyczne palmy, w ceramicznych, lub glinianych donicach. Żywe rośliny zastąpić można sztucznymi kwiatami, bez ryzyka uschnięcia trudnych do hodowli egzotycznych gatunków.
Znakomity efekt dekoracyjny zyskać można, dzięki wbudowanemu w ścianę akwarium, oczywiście z morskimi odmianami ryb. Sklepy zoologiczne oferują również ukwiały i koralowce, wpływające na atrakcyjność wodnej dekoracji.
Wnętrze mieszkania wykończone drewnem i naturalnym kamieniem ozdobnym wymaga odpowiedniego ocieplenia, które podkreśla urokliwy styl etniczny.

Lampiony, lampy kinkietowe i sufitowe i oryginalnych abażurach wprowadzą gorący klimat i przyjazną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Nadzwyczajnym pomysłem jest zawieszenie hamaka w salonie na dwóch bambusowych balustradach, w tle zdobiąca ścianę trzcinowa boazeria, przed którą stoi podłużna donica, wypełniona drobnymi kamieniami.
W aranżacji liczy się głównie twórcze podejście i kreatywne pomysły odzwierciedlające rzeczywisty klimat, panujący w Afryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj