Małe mieszkanie stanowi duże wyzwanie związane z funkcjonalnością, która ma istotny wpływ na jakość życia zamieszkujących w nim osób. Kuchnia będąca bardzo ważnym pomieszczeniem w całym domu jest miejscem, w którym odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni ma ułatwić swobodne poruszanie się. Stół, jako centralny element wyposażenia gromadzi wszystkich członków rodziny, skłania do długich rozmów przy wspólnym posiłku.

Kreatywna aranżacja potrafi zdziałać prawdziwe cuda, liczy się twórczy pomysł na przyszły wygląd wnętrza. Wszystkie poczynania stawiać muszą na wyszukane możliwości zagospodarowania małej przestrzeni.

Alternatywą okazać się może wyburzenie jednej ze ścian, zyskując miejsce na urządzenie modnego aneksu kuchennego. W razie wyboru przedstawionej propozycji konieczne będzie kupno okapu kuchennego, pochłaniającego opary i nieprzyjemne zapachy.

Pastelowe kolory ścian idealnie idą w parze z tęczowymi dodatkami. Wspaniały efekt zagwarantują dwie równoległe ściany udekorowane tapetą z kwiatowym motywem, pozostałe pomalowane farbą w ciepłym brzoskwiniowym odcieniu.
Podłoga wyłożona mozaiką w jasnym kolorze znacznie rozświetli wnętrze i optycznie powiększy pomieszczenie.
Kolejnym etapem jest wybór mebli kuchennych, które w dyskretny sposób wkomponują się w wnętrze. Oszklone szafki, najlepiej małe, wiszące, ze stalowym wykończeniem, koniecznie podświetlane poszerzą kuchnię. Ostatnio bardzo modne stały się meble bez uchwytów, ukazujące wystrój w nowym, klasycznym stylu.

Zobacz również:  Kuchnia w stylu loftowym - jaki sprzęt AGD wybrać?

Oświetlenie jest inspiracją do zastosowania charakterystycznych dekoracji i ozdób, które pod wpływem światła wychodzą na pierwszy plan. Strefa przeznaczona do gotowania powinna być bogato zdobiona listwą świetlną ukrytą pod szafkami i licznymi halogenami z możliwością regulacji natężenia. Lampa sufitowa, o prostych, opływowych kształtach zawieszona nad stołem, sprzyjać będzie długim rozmowom przy wspólnie spożywanym posiłku. Bardzo dobrym wykorzystaniem przestrzeni jest zastosowanie licznych szuflad, na sztućce i wszelkie bibeloty kuchenne, oraz półki na słoiczki z kawą, herbatą i innymi przyprawami niezbędnymi do gotowania. Najlepszym wykorzystaniem przestrzeni jest inwestycja w szuflady typu cargo, w których pochować można wszystkie sprzęty.

Bardzo efektywnym i praktycznym elementem małej kuchni okazać się może wyspa kuchenna, dość długa, łukowato wygięta, postawiona na wysokich stalowych nóżkach. Jeżeli kuchnia pozwala na umieszczenie stołu, powinien być połączony z wyspą, oczywiście wykonany z naturalnego drewna. W momencie, gdy pomieszczenie jadalne jest niewielkich rozmiarów konieczna jest rezygnacja z jednego mebla.

Zobacz również:  Dlaczego twoja kuchnia powinna być jasna?

Swobodę i komfort uzyskać można, dzięki wolnostojącym sprzętom AGD, wszystko uzależnione jest od rozmiarów pomieszczenia, jeśli miniaturowe pomieszczenie z trudnością mieści podstawowe urządzenia, najlepszym rozwiązaniem jest rezygnacja ze zmywarki do naczyń. Zabudowane sprzęty nie zagracą małego wnętrza. Kuchenka mikrofalowa z piekarnikiem jest w stanie zastąpić piekarnik, małych rozmiarów lodówka, zamiast lodówko-zamrażalki, jednokomorowy zlewozmywak, płyta indukcyjna, ewentualnie nowej generacji roboty, zajmujące znikomą przestrzeń. W małej kuchni każdy centymetr wolnej powierzchni jest pożądany. Twórcze pomysły sprawią, że urządzenie pomieszczenia nie stworzy żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj