Baterie łazienkowe nie tylko muszą spełniać wyśrubowane normy, ale przede wszystkim wciąż rosnące oczekiwania klientów, wobec wyposażenia łazienek. Obecnie na rynku istnieje całe mnóstwo różnych modeli baterii, które nie tylko doskonale się prezentują, ale również mają bardzo praktyczne i pomocne funkcje.

Baterie łazienkowe i ich podział pod względem montażu

Wyróżnia się kilka rodzajów baterii łazienkowych pod względem montażu:

– baterie sztorcowe lub inaczej stojące – są to modele, które montowane są zazwyczaj na obrzeżach umywalek, łączą one całą instalację wodną z baterią za pomocą specjalnych wężyków. W tej kategorii dostępne są modele jedno, dwu-, trzy-, cztero- a nawet pięciootworowe, gdzie każdy element baterii stanowi jej osobną część.

– baterie naścienne – jak sama nazwa wskazuje montowane są do ściany. Jednak o ich zakupie należy decydować na bardzo wczesnym etapie remontu, ponieważ cała instalacja wodna musi być bardzo precyzyjnie doprowadzona do samej baterii, natomiast brak dopasowania może skutkować koniecznością rozkuwania murów.

– baterie umywalkowe nablatowe lub wielootworowe modele wannowe – charakteryzują się mniej standardowym montażem, ale fantastycznym, nowoczesnym designem, który doskonale przyciąga oko i świetnie wpisuje się w aranżację łazienki.

– baterie podtynkowe – najczęściej montowane przy wannie lub kabinie prysznicowej, stanowią bardzo eleganckie wykończenie całej aranżacji. Świetnie nadają się również do bardzo małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Takie rozwiązanie pozwala w bardzo estetyczny sposób ukryć wszystkie niepożądane elementy instalacji hydraulicznej. W ścianie należy umieścić mechanizm sterujący wypływem wody, natomiast na zewnątrz widoczna jest jedynie dźwignia baterii wraz z ozdobną maskownicą, przełącznikiem oraz wylewką.

Podział baterii z uwagi na sposób odkręcania wody

Baterie można podzielić na trzy zasadnicze kategorie: jednouchwytowe, dwuuchwytowe oraz bezdotykowe. Baterie dwuuchwytowe powoli zastępowane są przez modele jednouchwytowe, które są znacznie bardziej wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Ponadto pozwalają one zaoszczędzić aż do 30% wody w stosunku do modeli z dwoma uchwytami. Baterie bezdotykowe uruchamiają się pod wpływem zbliżenia rąk do czujnika oraz wyłączają automatycznie po ich oddaleniu.

Tego typu rozwiązania montowane są najczęściej w przypadku miejsc użyteczności publicznej, np.

toaletach publicznych lub szpitalach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj