Księga pamiątkowa

Wszyscy zgodzimy się co do tego, że piękne wspomnienia są bezcenne. Możliwość uwiecznienia emocji towarzyszących nam w ważnych momentach życia dają księgi pamiątkowe, które w ostatnich latach znalazły szerokie zastosowanie zarówno w życiu osób prywatnych, jak i w działalności firm. Przyjrzyjmy się, jakie są najczęstsze zastosowania kronik, a także ustalmy, na co zwrócić uwagę, by wybrać idealną księgę.

Księgi pamiątkowe w życiu osobistym

Klasycznym przykładem jest księga gości na ślubach. Polskie wesela zwykle organizowane są na sto, a nawet dwieście osób, dlatego pamiętanie wszystkich gości po latach staje się trudne. Składając krótkie życzenia i podpis w księdze pamiątkowej, goście tworzą niesamowitą pamiątką dla pary młodej, która na zawsze będzie dowodem na to, kto towarzyszył im w najważniejszym dniu ich życia.

Księgi pamiątkowe wręczane są również nauczycielom ze strony uczniów, nad którymi obejmowali wychowawstwo przez wiele lat. Każdy dydaktyk, który z zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy, będzie wracał do tych wpisów ze wzruszeniem i poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

Zastosowanie ksiąg pamiątkowych w firmach

W przypadku firm księgi przybierają bardziej oficjalny charakter. Z powodzeniem wykorzystywane są przez hotele i restauracje, gdzie goście mogą pozostawić po sobie ślad i napisać kilka dobrych słów o obsłudze. Z biegiem czasu taka księga pamiątkowa będzie świadczyć o profesjonalizmie firmy. Ten sam zabieg mogą zastosować właściciele klubów muzycznych, zbierając w księdze wpisy artystów występujących na ich scenie. Będzie to nie tylko świetna pamiątka, ale zbiór autografów, które w przyszłości zyskają wysoką wartość. Wreszcie każde przedsiębiorstwo może założyć kronikę, w której będzie spisywać historię rozwoju instytucji.

Podsumowując, oto 5 najczęstszych zastosowań ksiąg pamiątkowych:

  • księgi gości na ślubach i weselach,
  • kroniki dla nauczycieli,
  • księgi pamiątkowe w hotelach i restauracjach,
  • księgi z wpisami artystów w klubach muzycznych,
  • kroniki dokumentujące historię rozwoju przedsiębiorstw.

Na co zwrócić uwagę, wybierając księgę pamiątkową?

W większości przypadków księgi pamiątkowe zamawia się z myślą o wykorzystywaniu przez wiele lat, dlatego warto dobrze zastanowić się, jaki format i ilość kart wybrać, by pomieścić wystarczającą ilość wpisów bez konieczności zamawiania kolejnej księgi w krótkim czasie. Jeśli planujemy korzystanie z jednej kroniki przez okres dłuższy niż 5 lat, koniecznie wybierzmy solidne mocowanie oparte na szyciu ręcznym lub wykorzystaniu wytrzymałego kleju. Zdecydujmy się też na papier o wyższej gramaturze, który zachowa swoją sztywność przez długi czas. W ten sposób zyskamy gwarancję, ze księga utrzyma się w całości i żadne karty z niej nie wypadną. Warto też przemyśleć wybór księgi z twardą, skórzaną oprawą, która zapewni dodatkową ochronę.

Wreszcie nie możemy zapomnieć o wyglądzie księgi pamiątkowej. Większość firm zajmujących się ich produkcją oferuje personalizację w postaci grawerowania lub zadrukowania okładki. To niewielki koszt, na który warto się zdecydować, ponieważ dzięki temu nadamy księdze niepowtarzalny charakter.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj