Wszyscy zgodzimy się co do tego, że piękne wspomnienia są bezcenne. Możliwość uwiecznienia emocji towarzyszących nam w ważnych momentach życia dają księgi pamiątkowe, które w ostatnich latach znalazły szerokie zastosowanie zarówno w życiu osób prywatnych, jak i w działalności firm. Przyjrzyjmy się, jakie są najczęstsze zastosowania kronik, a także ustalmy, na co zwrócić uwagę, by wybrać idealną księgę.

Księgi pamiątkowe w życiu osobistym

Klasycznym przykładem jest księga gości na ślubach. Polskie wesela zwykle organizowane są na sto, a nawet dwieście osób, dlatego pamiętanie wszystkich gości po latach staje się trudne. Składając krótkie życzenia i podpis w księdze pamiątkowej, goście tworzą niesamowitą pamiątką dla pary młodej, która na zawsze będzie dowodem na to, kto towarzyszył im w najważniejszym dniu ich życia.

Księgi pamiątkowe wręczane są również nauczycielom ze strony uczniów, nad którymi obejmowali wychowawstwo przez wiele lat. Każdy dydaktyk, który z zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy, będzie wracał do tych wpisów ze wzruszeniem i poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

Zobacz również:  O czym pamiętać podczas wypożyczania samochodu?

Zastosowanie ksiąg pamiątkowych w firmach

W przypadku firm księgi przybierają bardziej oficjalny charakter. Z powodzeniem wykorzystywane są przez hotele i restauracje, gdzie goście mogą pozostawić po sobie ślad i napisać kilka dobrych słów o obsłudze. Z biegiem czasu taka księga pamiątkowa będzie świadczyć o profesjonalizmie firmy. Ten sam zabieg mogą zastosować właściciele klubów muzycznych, zbierając w księdze wpisy artystów występujących na ich scenie. Będzie to nie tylko świetna pamiątka, ale zbiór autografów, które w przyszłości zyskają wysoką wartość. Wreszcie każde przedsiębiorstwo może założyć kronikę, w której będzie spisywać historię rozwoju instytucji.

Podsumowując, oto 5 najczęstszych zastosowań ksiąg pamiątkowych:

  • księgi gości na ślubach i weselach,
  • kroniki dla nauczycieli,
  • księgi pamiątkowe w hotelach i restauracjach,
  • księgi z wpisami artystów w klubach muzycznych,
  • kroniki dokumentujące historię rozwoju przedsiębiorstw.

Na co zwrócić uwagę, wybierając księgę pamiątkową?

W większości przypadków księgi pamiątkowe zamawia się z myślą o wykorzystywaniu przez wiele lat, dlatego warto dobrze zastanowić się, jaki format i ilość kart wybrać, by pomieścić wystarczającą ilość wpisów bez konieczności zamawiania kolejnej księgi w krótkim czasie. Jeśli planujemy korzystanie z jednej kroniki przez okres dłuższy niż 5 lat, koniecznie wybierzmy solidne mocowanie oparte na szyciu ręcznym lub wykorzystaniu wytrzymałego kleju. Zdecydujmy się też na papier o wyższej gramaturze, który zachowa swoją sztywność przez długi czas. W ten sposób zyskamy gwarancję, ze księga utrzyma się w całości i żadne karty z niej nie wypadną. Warto też przemyśleć wybór księgi z twardą, skórzaną oprawą, która zapewni dodatkową ochronę.

Zobacz również:  LUX MED sadzi drzewa na Polu Mokotowskim

Wreszcie nie możemy zapomnieć o wyglądzie księgi pamiątkowej. Większość firm zajmujących się ich produkcją oferuje personalizację w postaci grawerowania lub zadrukowania okładki. To niewielki koszt, na który warto się zdecydować, ponieważ dzięki temu nadamy księdze niepowtarzalny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here