Pomoc domowa to osoba, której powierzamy wiele obowiązków. Poniekąd zlecamy jej opiekę nad domem, dlatego powinniśmy zatrudnić kogoś kompetentnego i godnego zaufania.

Gdzie szukać potencjalnego pracownika
Poszukując pomocy domowej, warto zacząć od pytania wśród znajomych, którzy korzystali z takich usług. Może podsuną nam agencję pośredniczącą, albo kontakt do zaufanej osoby. Znajdziemy na niej olbrzymią ilość ogłoszeń od osób, które chcą się zatrudnić jako pomoc domowa. W serwisie znajduje się już ponad osiem tysięcy profili użytkowników. Portal umożliwia wystawianie ocen i opinii, dlatego też możemy sprawdzić, jak poprzedni pracodawcy wypowiedzieli się na temat danych pracowników. Korzystanie z serwisu jest bardzo intuicyjne. Jeśli na przykład jest nam potrzebne sprzątanie w Warszawie, wystarczy, że określimy kryteria – miasto i rodzaj zlecanych obowiązków, aby portal wskazał nam najbardziej pasujące oferty.

Jakie pytania zadawać na rozmowie kwalifikacyjnej
Kiedy już zdecydujemy się zaprosić konkretną osobę na rozmowę, powinniśmy dowiedzieć się o niej kilku rzeczy. Po pierwsze, warto poprosić o rekomendacje od poprzedniego pracodawcy i zapytać o powód zmiany pracy. Po drugie, dobrze jest podczas rozmowy bardzo jasno określić obowiązki, których wykonywania będziemy oczekiwać. W zależności od sytuacji warto też dowiedzieć się, czy potencjalny pracownik nie jest uczulony na zwierzęta, jeżeli takowe posiadamy, czy ma prawo jazdy oraz na ile jest dyspozycyjny. Pomocy domowej będziemy przecież niejednokrotnie potrzebować w weekendy, albo w okolicach świąt.

Co powinno nas zaniepokoić
Na pewno czynnikiem, który nie zachęca do zatrudnienia danej osoby w roli pomocy domowej jest rozwiązanie z nią stosunku pracy przez poprzedniego pracodawcę z przyczyn dyscyplinarnych. Unikajmy też takich osób, które bardzo szeroko zakreślają od samego początku listę spraw, których się nie podejmą. Zwróćmy także uwagę na kondycję zdrowotną kandydata do pracy. Jeśli potrzebujemy kogoś do robienia zakupów, dbania o ogród czy wykonywania bardziej wysiłkowych obowiązków, nie zatrudniajmy kogoś, kto im nie podoła.
Nade wszystko jednak, nie nawiązujmy stosunku pracy z osobą, z która nie czujemy się dobrze i swobodnie. Pomoc domowa będzie przecież spędzać w naszym domu sporo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj