Umywalki stojące

Łazienka, to nie tylko miejsce, które służy do załatwiania podstawowych potrzeb zarówno domowników, jak i ich gości. To równie często miejsce, gdzie przychodzi nam się zrelaksować i zaznać odrobiny spokoju i intymności. Dlatego tak ważne jest, aby łazienka była dobrze zaprojektowana i zapewniała zarówno komfort użytkownika, jak i wysoka funkcjonalność.

Od czego zacząć?

Bardzo często – gdy urządzamy łazienkę – wybór ceramiki łazienkowej zaczynamy od wanny, kabiny prysznicowej, czy też kompaktu WC. Jednak rozpoczęcie swoich poszukiwań od umywalki wcale nie będzie błędne, gdyż wiele z nich może stanowić centralny punkt całej łazienki i jej główną ozdobę. A gdy już wybierzemy tę odpowiednią, pozostałe elementy tego pomieszczenia możemy dopasować bez większych problemów.

Zobacz również:  Jak urządzić łazienkę żeby była funkcjonalna?

Ceramika łazienkowa – jaką wybrać umywalkę?

Umywalki, które są dostępne na rynku, różnią się od siebie wielkością, kształtem, kolorystyką, a także materiałem, a którego są wykonane. Dzięki czemu ceramika łazienkowa oferuje nam w tym zakresie spory wybór i umożliwia dopasowanie do stylu wnętrza, w którym chcemy je umieścić.

Jeśli obawiamy się, że wybrana przez nas oddzielnie umywalka nie będzie pasowała do reszty sanitariatów, to nie musimy się obawiać, gdyż producenci ceramiki, oferują je w całych zestawach (muszle WC, sedesy, wanny itp.), co zdecydowanie odejmie nam kłopotu związanego z dopasowywaniem poszczególnych funkcjonalnych elementów naszej łazienki.

Największą grupą umywalek są zdecydowanie umywalki ceramiczne. Te często pokrywane są dodatkową powłoką, która zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. zarysowaniem), a także chroni przed gromadzeniem się brudu. Umywalki ceramiczne są łatwe w czyszczeniu i konserwacji, nie wymagają specjalnego traktowania, a przede wszystkim służyć nam będą przez wiele lat. Co więcej, sprawdzą się niemalże w każdym wnętrzu.

Zobacz również:  Co wyróżnia kabiny prysznicowe Walk In?

Inne rodzaje umywalek

Nieco mniejszą popularnością wśród inwestorów cieszą się umywalki wykonane ze stali szlachetnej, hartowanego, szkła, czy też kamienia. Są one droższe od tradycyjnych umywalek ceramicznych, jednak niektóre z nich – choćby te wykonane z kamienia – służyć mogą nam przez kilkadziesiąt, albo nawet więcej, lat. Koszt zakupu sanitariatów z kamienia to od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za pojedynczy element.

Nieco tańsze i coraz chętniej kupowane są te wykonane ze szkła. Świetnie wpasowują się do wnętrz nowoczesnych i eleganckich. Szkło daje producentom możliwość wykonania w nim oryginalnych zdobień, co sprawdzi się w przypadku niektórych designerskich wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here