Odzież robocza sprawia, że jesteś postrzegany jako ekspert w swojej dziedzinie, dlatego ważne jest utrzymywanie ubrań w czystości i dobrym stanie. Różne materiały i rodzaje zabrudzeń wymagają różnych sposobów postępowania, a oznaczenia dotyczące prania dostarczają wskazówek.

Czy w przypadku odzieży roboczej obowiązują te same zasady, co w przypadku odzieży codziennej? Zasadniczo tak. Należy tylko pamiętać, że spodnie robocze są zwykle brudniejsze niż dżinsy, a plamy mogą być trudniejsze do usunięcia.

Czy znasz oznaczenia prania na ubraniach?

Kluczem do udanego prania jest zrozumienie symboli na etykietach. Wskazują one najlepszy sposób czyszczenia odzieży – bez uszkodzenia materiału.

  • Symbole dotyczące prania wskazują temperaturę wody i zalecany rodzaj programu w pralce lub pranie ręczne.
  • Symbole dotyczące wybielania informują, które ubrania można wybielać. Jeśli ikona jest przekreślona, wybielacz może uszkodzić odzież roboczą.
  • Symbole dotyczące suszenia informują o tym, czy spodnie można umieścić w suszarce i jakie temperatury wytrzyma odzież.
  • Ważnym symbolem jest również żelazko. Ikona wskazuje maksymalną temperaturę prasowania i może być również przekreślona.
  • Na etykiecie możesz również znaleźć symbole dotyczące prania chemicznego. Oznaczenia te są szczególnie istotne dla profesjonalnych usług pralniczych.

TOP 5 wskazówek, dzięki którym ogrodniczki robocze będą jak nowe

Czytanie etykiet nie zawsze jest wystarczające. Wypróbuj więc poniższe wskazówki:

  1. Rozdzielenie prania: Pranie podziel na stosy według koloru i materiału, aby uniknąć uszkodzeń i odbarwień.
  2. Pozostaw trochę miejsca w pralce, w przeciwnym razie może dojść do mechanicznego uszkodzenia odzieży roboczej o bęben pralki.
  3. Wybór odpowiedniego detergentu: Wybierz detergent przeznaczony do danego rodzaju materiału – uniwersalny detergent nie zawsze jest najlepszym wyborem. Na przykład dla odzieży roboczej wykonanej z funkcjonalnych tkanin.
  4. Temperatura i cykl prania: Mocno zabrudzone ubrania wykonane z odpornych materiałów można prać w temperaturze do 60°C. Zawsze jednak postępuj zgodnie z instrukcjami na etykietach prania.
  5. Suszenie: Jeśli to możliwe, susz ubrania na powietrzu. W przypadku korzystania z suszarki bębnowej wybierz niższą temperaturę.

Jak wyczyścić olej z odzieży roboczej

Jeśli jesteś dokładny, możesz pozbyć się nawet pozornie nieusuwalnych plam. Brudne spodnie robocze wstępnie namocz w ciepłej wodzie i dodaj środek odtłuszczający lub sodę.

Po namoczeniu przez kilka godzin nałóż silny odplamiacz bezpośrednio na plamy i pozostaw zgodnie z zaleceniami. Następnie wypierz ubrania w pralce w najwyższej zalecanej temperaturze. Aby zwiększyć efekt, do cyklu prania możesz dodać specjalne produkty przeznaczone do usuwania oleju lub innych ciężkich zabrudzeń.

Dbanie o odzież roboczą nie kończy się na praniu

Im więcej uwagi poświęcisz swoim ogrodniczkom roboczym, tym dłużej będą w idealnym stanie. W przypadku wybranych materiałów możesz również zastosować impregnację, która prowadzi do zwiększenia funkcjonalności i trwałości materiałów. Oprócz czystości zwracaj uwagę na mechaniczne uszkodzenia odzieży – ubrania wyglądające jak nowe lepiej reprezentują firmę i przynoszą więcej korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj