Zasadniczo w każdym domu musi znaleźć się podłoga. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wybór podłogi to wartość fundamentalna bowiem jej wymiana jest nie tylko kosztowna, ale też i czasochłonna. Nie chcielibyśmy więc tej czynności powtarzać cyklicznie – np. co rok. Trzeba więc podejść w miarę logicznie do tematu i kupić coś, co nie będzie się psuło, a już na pewno nie w tak szybkim tempie. W sklepach mamy ogromny wybór i liczne okazje mogą być powodem naszej pomyłki. Warto więc na chłodno – na spokojnie – przeanalizować wszystkie za i przeciw, by wybrać optymalny zakup, który będzie nam służył na kolejne lata. Wybór podłogi jest dość oczywisty – musimy się po czymś przemieszczać. Do wyboru mamy zazwyczaj płytki podłogowe, parkiet, deski drewniane czy panele podłogowe. W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem paneli podłogowych, bo wydaje mi się, że to one stanowią największa popularność w Polsce pod względem wyboru.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że wybór paneli podłogowych jest dość optymalnym rozwiązaniem ponieważ są one relatywnie tanie i wytrzymałe. W dodatku montaż ich jest też niezwykle prosty, przez co w zasadzie nikt nie będzie miał problemu z samodzielną pracą. Czy atrakcyjna cena to jednak wszystko? Nie! Kupujmy panele z głową jeżeli nie chcemy wymieniać ich co jakiś czas. Na początku warto określić czy w domu panuje duży ruch oraz to, gdzie chcemy zamontować panele. Te dwie kwestie są fundamentalne, jeżeli chcemy dokonać dobrego wyboru. Dobrym przykładem jest sypialnia i przedpokój. Jak łatwo się domyślić, sypialnia jest miejscem gdzie panuje niewielki natężenie ruchu. W tym miejscu można więc kupić panele o mniejszej wytrzymałości – są tańsze i w tym wypadku sprawdzą się wyśmienicie. W przypadku przedpokoju musimy wybrać już coś trwalszego, a co za tym idzie też i droższego. To miejsce wysokiego natężenia ruch, a ponadto będzie podatne na kilka innych czynników (woda, piach itp.) które powinniśmy uwzględnić podczas dokonywania wyboru paneli podłogowych.

Wybór optymalnej podłogi – deski

Jeżeli myślałeś, że aranżacja mieszkania to prosty kawałek chleba to zapewne wiesz już o swoim karygodnym błędzie. Niestety nie jest tak, że urządzanie mieszkania/domu jest najłatwiejszym i najprzyjemniejszym elementem w jego ogólnej budowie. To prawda, że zakup nowych rzeczy może sprawiać radość, ale w sklepach panuje tak ogromna różnorodność pod względem wyglądu, jakości oferowanego produktu czy ceny, że ciężko się w tym wszystkim odnaleźć, a co dopiero dokonać świadomego wyboru. To trudne zadanie, ale niestety każdy będzie musiał kiedyś przez nie przejść. W dzisiejszym artykule zajmiemy się aranżacją podłóg, które przy próbie kupna wymagają szczególnej ostrożności. Względnie łatwo jest dokonać wyboru, ale z nieodpowiednią decyzją będziemy musieli radzić sobie przez resztę dni, nie mówiąc już o zmarnowanych pieniądzach, które zwykle w takich okazjach chce się oszczędzić. Nie oznacza to jednak, że tanie rzeczy są złej jakości. Nic bardziej mylnego, a dzisiejszy artykuł ma to poniekąd udowodnić.

Najczęściej wybieranym rodzajem podłóg są panele podłogowe. Ciężko się temu dziwić skoro panele są tanie i relatywnie mocne, a ponadto ich montaż nie należy do skomplikowanych – dzięki temu każdy może kupić panele i zamontować je sobie w domu. W przypadku desek jest już dużo trudniej, a co za tym idzie i drożej. Deski są droższe, wymagają więcej pracy, a sposób ich montażu nie należy do najprostszych. Nie zmienia to jednak faktu, że wyjątkowo trwałe, wyglądają bardzo okazale, a w dodatku mogą posłużyć nam do końca naszych dni – raz montowane deski mogą być z nami do końca życia, wystarczy tylko dobrze konserwować ich powierzchnię. W dzisiejszych sklepach aż roi się od różnego rodzaju promocji, także na deski. Warto więc od czasu do czasu zaglądać do sklepu, bo być może uda nam się trafić na świetnej jakości panele w przystępnej cenie – często odwiedzajmy markety budowlane. Pamiętaj jednak, że montaż desek jest wyjątkowo trudny, choć zbliżony do montażu paneli podłogowych. Nie zmienia to jednak faktu, że nie każdy mu podoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj