Niektórzy z was wprowadzając się do nowego mieszkania lub bloku, już na wstępie muszą zdecydować o jakości montowanych drzwiach. Jest to o tyle trudna decyzja, że właściwie nikt z nas się na tym nie zna. Nasz wybór wygląda więc tak, że pukamy w odpowiednie miejsca w drzwiach, sprawdzając czy przypadkiem nie jest puste w środku – sprawdzamy więc jego masywność – kilkakrotnie pociągamy za klamkę w celu upewnienia się czy nie wypadnie i prowadzimy oględziny pod względem estetycznym. Nasze testy zazwyczaj na tym się kończą, a przecież drzwi to nie przedmiot, który wymienia się po określonym zużyciu – drzwi kupuje się na lata, a czasem i na całe życie. Czym więc się kierować podczas zakupu drzwi wejściowych?

Zobacz również:  Przygotowanie ścian do malowania

Zasadniczo nie potrzeba wiele by sprawdzić, że drzwi są dobre i wytrzymałe. Większość symboli i tak nam nic nie powie. Nie oszukujemy się, bo nie jesteśmy fachowcami i nie będziemy wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Możemy jednak sprawdzić szczelność dźwiękową drzwi. Jeżeli mają to być drzwi do mieszkania w bloku, to dobrze jest sprawdzić wygłuszenie, no chyba że nie przeszkadza nam dźwięk hałasujących sąsiadów – to działa tez w drugą stronę i umożliwia łatwe podsłuchiwanie nas przez sąsiadów. Jeżeli nie jesteście pewni czy dane drzwi będą stanowić dobre wygłuszenie zawsze możecie poprosić o radę sprzedawców w sklepie, którzy powinni się na tym znać – spytajmy osobę kompetentną, czyli taką która nie ma wątpliwości, co do słuszności własnej decyzji.

Zobacz również:  Kupujemy meble do mieszkania!

Drzwi wejściowe powinny odznaczać się też nie tylko elegancją, ale także jakością wykonania – w końcu są to drzwi na lata. Powinny więc być wykonane z trwałego drewna, które jednocześnie nie będzie ciążyć na naszym budżecie ze względu na cenę. Nie zalecam jednak kupować sosny, która prawdopodobnie nie wytrzyma próby czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here