Wprawdzie na rynku pojawiły się różnego rodzaju rolety, żaluzje i plisy, ale klasyczne firanki nadal nie wychodzą z mody. Są takie pomieszczenia, w których po prostu muszą się znaleźć. Przykładem jest sypialnia. Firanki w tym przypadku zapewniają prywatność, a przy tym pełnią funkcję dekoracyjną. Na jaki model się zdecydować? Czym należy się kierować przy zakupie firanek do sypialni?

Z jakich materiałów szyte są firanki do sypialni?

Okazuje się, że firanki do sypialni szyte są z różnego rodzaju materiałów. Każda tkanina ma oczywiście swoje wady i zalety.

W ofercie sklepu internetowego https://www.arthomedesign.pl/firany-do-sypialni znaleźć można np. firanki z siatki poliestrowej. To materiał bardzo trwały i niedrogi, a przy tym naprawdę zwiewny. Doskonale sprawdza się w niewielkich sypialniach. Bardzo efektowne są również firanki do sypialni wykonane z markizety.

W jakiej kolorystyce powinny być utrzymane firanki do sypialni?

Oczywiście nie bez znaczenia jest także kolor firanek do sypialni. Prym wiodą tutaj od lat dekoracje okienne w kolorze białym. Dzięki nim do wnętrza pada duża ilość naturalnego światła. Jasne firany są zresztą bardzo uniwersalne i świetnie komponują się w zasadzie z każdą aranżacją.

Zdecydować się można na firankę zupełnie gładką, jednolitą lub ozdobioną delikatnym wzorem np. deszczyku. Wybór na rynku jest tak szeroki, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Czym jeszcze kierować się przy zakupie firanek do sypialni?

Na samym początku trzeba się przede wszystkim zastanowić, jaką funkcję firanka ma właściwie spełniać w sypialni. Jej zadaniem będzie ochrona przed wścibskimi sąsiadami, a może ma być głównie dekoracją? Czasem firana powinna spełniać te dwie funkcje jednocześnie.

W sytuacji, gdy okna sypialni wychodzą na ulicę, warto wybrać firanę, która chroni wnętrze przed wzrokiem przechodniów i jednocześnie ogranicza ilość światła słonecznego wpadającego do środka. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas nieco grubsze firany do sypialni. Dodatkowo zdecydować się też można na zakup dopasowanych do nich zasłon. To połączenie nigdy nie wyjdzie z mody.

Kolejną istotną kwestią jest wielkość danego pomieszczenia. Ma większe znaczenie, niż się wielu osobom wydaje. Okazuje się, że odpowiednio dobrane tekstylia okienne mogą optycznie powiększyć lub pomniejszyć wnętrze. W zależności od tego postawić można na długie, zwiewne firany sięgające do ziemi lub krótkie firany do parapetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj