Sypialnia, dla wielu z nas to najważniejsze pomieszczenie w domu. Choć głównie w niej śpimy, to warto zadbać, aby miejsce naszego wypoczynku było atrakcyjne i eleganckie. Jednym z elementów, które w łatwy sposób pomogą Ci odmienić wystrój sypialni, jest komplet pościeli. Zobacz, jakie komplet warto wybrać do eleganckiej sypialni.

Odpowiedni materiał

Na samym początku wybierz odpowiedni rodzaj pościeli ekskluzywnej. Do najbardziej popularnych zaliczyć można satynę bawełnianą, satynę jedwabną lub pościele wykonane z bawełny o długich włóknach, np. z bawełny egipskiej lub tureckiej. Zdecydowanie unikaj pościeli wykonanych z materiałów syntetycznych, nie wyglądają one elegancko, ponad to są mniej wygodne w użytkowaniu. Do sypialni eleganckiej również nie będzie pasować kora, frotte lub flanela, są to naturalne pościele, ale ich wygląd, może nie pasować do eleganckiej sypialni.

Zwróć również uwagę na gramaturę, grubość nici na cal kwadratowy oraz gęstość przędzy. Wysokiej jakości pościel ekskluzywna charakteryzuje się wysokimi wartościami tych parametrów.

Forma zdobienia – jaki wzór pościeli luksusowej wybrać?

Taka pościel powinna wyróżniać się również eleganckim zdobieniem. Może mieć ono formę trwałego printu, wielkoformatowego żakardu lub haftu. To właśnie pościel haftowana w ostatnim czasie zyskuje sporą popularność. Wykonana z satyny bawełnianej jest bardzo delikatna, a haftowane zdobienie wygląda bardzo oryginalnie, zwłaszcza w odcieniach czerni połączonej ze złotem. Wzory i kolory pościeli to jednak kwestia indywidualna, warto przemyśleć zakup i wybrać komplet, który będzie nam najbardziej odpowiadał, a wybór jest naprawdę ogromny.

Dopasowanie pościeli do wnętrza

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy, że pościel powinna odpowiednio wyglądać. Wybierając wzór i kolor kompletu, nie sugerujmy się tylko naszymi odczuciami, pościel jest elementem wystroju sypialni i powinna być wybrana, tak aby nie kłócić się z kolorystyką sypialni. Pościel może być dobrana zarówno pod kolor sypialni, np. wszystko w odcieniach bieli – np. we wnętrzach nowoczesnych, lub dobrana na zasadzie kontrastu – białe ściany i czarna pościel – klasyk nad klasykami. Pamiętaj, aby na pościel patrzeć nie tylko przez pryzmat koloru, wzór jest również ważny, jeśli Twoja sypialnia jest wykonana w nurcie minimalizmu, wybierz podobną pościel, np. w linie lub lekki wzór geometryczny. Staraj się zachować harmonię, wtedy pomieszczenie będzie bardzo komfortowe.

Rodzaj zapięcia – guziki czy zamek?

Sposób zapięcia pościeli jest często pomijaną cechą. Wybierając pościel luksusową, możesz trafić na komplety z zapięciem na zamek lub guziki, zwróć uwagę czy posiada ona listwę z materiału, pod którą ukryte jest zapięcia. Czasami możesz znaleźć komplety z zapięciem w formie zakładki, jednak jest to rzadkość, najbardziej popularny jest zamek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj